strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

15 маловідомих фактів про Чорнобиль

15 фактів про Чорнобиль Рано-вранці 26 квітня 1986 року вибухнув четвертий реактор Чорнобильської АЕС, спричинивши те, що США назвали «найбільшою екологічною катастрофою в історії людства».

Раніше вважалося, що така аварія не може статися на атомній електростанції.

Минуло 25 років, і аварія на Фукусімській АЕС у Японії нагадала нам, що чорнобильський інцидент може повторитися у будь-якому місці, де використовується атомна енергія.

Довгоживучі радіонукліди, викинуті реактором ЧАЕС, означають, що катастрофа триває навіть 30 років потому. Вона досі впливає на життя мільйонів людей. Ось 15 фактів про Чорнобиль, які, ймовірно, вам невідомі.

1. 30 років тому вибухнув реактор на ЧАЕС. Майже п'ять мільйонів людей досі живуть у місцевостях, що вважаються забрудненими.

2. Кількість виділеної радіації у 100 разів перевищує кількість радіації, вивільненої з атомних бомб, скинутих на Хіросіму та Нагасакі.

Чорнобильська аварія

3. Людей з найближчого міста, Прип'яті, було евакуйовано лише через два дні після аварії. На той момент вже багато людей отримали високий рівень опромінення.

Аварія нв ЧАЕС

4. Радіоактивний дощ випав навіть в Ірландії. Україна, Білорусь та Росія постраждали найбільше. Ці країни отримали 63% чорнобильських викидів .

5. Через високий рівень радіації люди покинули Прип'ять, і тепер там розмножилися вовки, дикі коні, бобри, дикі свині та інші тварини.

Дикі тварини у Чорнобилі

6. У тварин, що живуть у 30-кілометровій зоні відчуження, спостерігається вищий рівень смертності, більше генетичних мутацій та знижений рівень народжуваності.

Читати також:  Невже люди гірші за Чорнобиль?

7. Можливо, ви подумали, що інші реактори на ЧАЕС було зупинено одразу ж після аварії, але насправді їх знову увімкнули, і вони працювали ще 13 років!

Реактори ЧАЕС

8. Радіоактивні матеріали досі залишаються у потрісканому цементному саркофазі , побудованому над реактором після інциденту. Зараз над цим саркофагом зводять нове масивне покриття, але воно протримається лише 100 років.

Саркофаг на ЧАЕС

9. Ліс поблизу ЧАЕС назвали «рудим лісом» , тому що від радіації дерева загинули і їхня хвоя набула рудого кольору.

Чорнобиль

10. Ядерна промисловість та уряди України, Росії та Білорусі хочуть витратити мільярди на інші ядерні проекти, ігноруючи свою відповідальність перед людьми, що пережили Чорнобиль. Вони применшують наслідки катастрофи та приховують щоденні реалії Чорнобиля.

11. Сьогодні можна забронювати екскурсію у Чорнобильській зоні відчуження! Туристичні фірми організовують поїздки у покинуте місто Прип'ять.

Чорнобиль зараз

12. Прип'ять сильно забруднена радіацією, і вона залишиться безлюдною, оскільки період напіврозпаду плутонію складає 24 000 років.

Прип'ять сьогодні

13. Радіація була такою сильною, що очі пожежника Володимира Правика змінили свій колір з карого на блакитний.

14. Швеція була першою країною, котра повідомила світ про катастрофу, у той час як український радянський уряд спочатку вирішив тримати все у таємниці.

15. На заражених територіях Чорнобиль впливає на кожен аспект життя людей. Радіація є у їжі, яку вони їдять, молоці та воді, що вони п'ють, у школах, парках та на дитячих майданчиках, де граються їхні діти, та у дровах, які люди спалюють, щоб зігрітися.

]]> Тут ]]>  і ]]> тут ]]> ви можете приєднатися до петицій на підтримку постраждалих від Чорнобиля.

Селін Мерган (Celine Mergan)

Для КліматІнфо переклала та підготувала Ірина Стрельникова

Редактор: Олена Чиганенко

Поділитись в соціальних мережах: