strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 24.

150 дерев в одному будинку. Сучасна еко-будівля

Еко-будівля у Турині Спускаючись униз одним з кварталів Турину (Італія), ви не побачите жодного дерева, що їх зазвичай висаджують уздовж тротуару. Замість цього, вони просто підвішені в повітрі: новий п’ятиповерховий житловий будинок, під назвою 25-Верде, вкритий 150 деревами, кожне з яких розміщено на терасах індивідуальної форми. Цей житловий будинок є своєрідною версією будиночка на дереві – тільки навпаки.

  «Якщо дерева інтегровані в будівлю, то вони знаходяться ближче до людей, які там мешкають, і тому створюється сильний зв’язок між людиною і природою», – говорить архітектор Лучано Піа (Luciano Pia).

Креативна екологія

Дерева допомагають очищувати повітря від забруднення його машинами на жвавих прилеглих вулицях, поглинаючи близько 200 000 літрів викидів СО2 щогодини в одному з найбільш забруднених міст Європи. При зміні сезонів, листя дає відмінну тінь квартирам під час літньої спеки, і дозволяє сонячним променям вільно проникати взимку, створюючи мікроклімат будівлі.

У будинку проживає 63 родини, тому дітям буде чим зайнятися під час прибирання осіннього листя.

У той час як архітектурна візуалізація все частіше звертається до озеленення будівлі, новий будинок у Турині є відмінним доказом того, як насправді може працювати міський будинок на дереві.

Проект еко-будівлі

На відміну від багатьох концептуальних конструкцій, це не хмарочос, а це означає, що дерева мають більше шансів на виживання . «У багатоповерхових будівлях відкритий клімат значно відрізняється від того, який властивий низьким будівлям, – повідомляє Піа. – Вгорі завжди вітер. Я не думаю, що висаджувати дерева на хмарочосах – правильне рішення».

У дизайні Піа кожному дереву є куди рости. «Ви повинні висадити їх у доволі великі вазони, щоб забезпечити живлення і зростання коренів», – радить він. У будівлі є також дах із зеленими насадженнями, а у внутрішньому дворі, що її оточує висаджено ще 50 дерев. Загалом, коли мешканці квартир виглядають назовні, вони милуються міні-лісом замість бетону.

Читати також:  Зелені дахи зроблять працівників щасливішими та продуктивнішими

Еко-будинок

Будівля також має безліч інших функцій, які стосуються зелених способів збереження теплової ізоляції та енергії, аж до системи збирання дощової води, яка потім використовується для поливання рослин. Таким чином, виходить дуже приємне і екологічне місце для життя.  

Для КліматІнфо переклала та підготувала Альона Маліченко

Редактор: Оксана Плахотна

Поділитись в соціальних мережах: