strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

150 років першому прогнозу погоди в ЗМІ

прогноз погоди

Середина 19 століття - час наукових відкриттів. Всесвітню популярність отримують праці Дарвіна і Менделєєва. Серйозні обриси, як природна наука, отримує метеорологія. Спостерігаючи за погодою, вчені розуміють, що її можна прогнозувати.

1 серпня 1861 в лондонській «Times» з'явився перший в історії ЗМІ прогноз погоди . Його автором був Роберт Фіцрой - віце-адмірал королівського флоту. Раніше Р. Фіцрой очолював наукову експедицію на кораблі «Бігль» за участю Ч. Дарвіна. У 1854 році, гідрограф і метеоролог за освітою, Р. Фіцрой став першим керівником метеорологічної служби Англії . Крім створення методики прогнозування штормів, він став автором прогнозів погоди широкого користування і родоначальником їх подання у ЗМІ. А першою газетою, що опублікувала їх, була лондонська «Times».


Читайте також ]]> Про що розкажуть хмари ]]>


Згодом прогнози погоди прийшли на радіо , форма їх подання весь час удосконалювалася. У 1936 році прогнози стали передавати по телебаченню . Спочатку телеглядачам чиясь рука малювала карти з напрямком вітру. Справжня революція відбулася в 50-і роки, коли на екрані з'явився телеведучий . У 70-і в прогнозах погоди стали приймати участь жінки, і разом з ними не телеекрани прийшов яскравий одяг. У міру розвитку технологій у прогнозах стали використовуватися дані супутників, комп'ютерна графіка і тривимірне зображення . Через 150 років прогноз погоди в ЗМІ перетворився в мистецтво.

Переклад: КліматІнфо

Поділитись в соціальних мережах: