strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

22 серпня – День надспоживання

День надспоживання 2012 Всього за 8 місяців людство використало річний бюджет природних ресурсів Землі

22 серпня настав День надспоживання (Earth Overshoot Day) – день, коли людство вичерпало природний бюджет на рік. Сьогодні ми живемо в борг. Решту року ми будемо покривати дефіцит, вичерпуючи місцеві запаси ресурсів і накопичуючи вуглекислий газ в атмосфері.

Так само, як баланс банку стежить за прибутками і витратами, так міжнародна організація Global Footprint Network вимірює людський попит і пропозицію на природні ресурси та екологічні послуги. Дані виявляються приголомшливими. За підрахунками Global Footprint Network лише за 8 місяців нам знадобилося більше поновлюваних ресурсів, ніж планета може забезпечити за цілий рік, і ми викидаємо більше вуглекислого газу, ніж планета може поглинути.

1992 року День надспоживання – приблизна дата перевищення річного споживання природних ресурсів, які можуть відновитися – припав на 21 жовтня. 2002 року – 3 жовтня. Враховуючи нинішні тенденції споживання, ясно одне: щороку День надспоживання настає на кілька днів раніше .

День надспоживання, концепція якого первісно була спільно розроблена Global Footprint Network і британським аналітичним центром The New Economics Foundation (NEF) - це щорічний показник того, коли ми починаємо жити поза нашими річними ресурсами. Лише за приблизною оцінкою часу і тенденцій використання ресурсів, День надспоживання вже настільки близько, наскільки наука може виміряти різницю між нашим попитом на екологічні ресурси та послуги і кількістю ресурсів, якими нас може забезпечити Земля.

Вартість екологічних перевитрат

Number of Planets 2012 Протягом своєї історії людство використовувало природні ресурси для будівництва міст і доріг, забезпечення себе їжею, виробництва продуктів і для поглинання викидів вуглекислого газу в межах бюджету Землі. Але в середині 1970-х ми перетнули критичну межу: людське споживання почало випереджати процес відновлення ресурсів.

За підрахунками Global Footprint Network, задовольнити наш попит на поновлювані екологічні ресурси і послуги зараз могли б 1,5 Землі. Ці дані показують, що задовго до середини століття нам знадобляться ресурси двох планет .

Ми використовуємо чи «витрачаємо» наш природний капітал швидше, ніж він може поповнитися: це немов постійно мати видатки, що перевищують доходи. У термінах планети, вартість наших екологічних перевитрат щодня стає все більш очевидною. Зміна клімату, як результат викиду більшої кількості парникових газів, ніж можуть поглинути ліси та океани – найбільш очевидний і нагальний результат. Але є й інші: зменшення кількості лісів, зникнення видів, крах рибальства, підвищення цін на товари, громадські заворушення – це лише кілька наслідків. Екологічна та фінансова кризи, які ми зараз переживаємо – це симптоми катастрофи, що насувається . Людство просто використовує більше, ніж планета може дати.

День надспоживання – це підрахунок, а не точна дата. Неможливо зі 100 %-ю впевненістю визначити день, коли ми «збанкрутуємо» з екологічної точки зору. Встановлення дати надспоживання відбувається в результаті перевірених підрахунків, а не екологічних досягнень частини людства. Адже важливо не коли , а що .

Для КліматІнфо переклала Алла Мяло

Редактор: Катерина Юрченко

Поділитись в соціальних мережах: