strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 24.

+ 5 нових природних об’єктів до Списку Світової спадщини ЮНЕСКО

Озера Уніанга 1  липня на 36-й сесії Комітету Світової спадщини ЮНЕСКО, що відбувалася у Санкт-Петербурзі (Росія), було включено 26 об’єктів зі всього світу, 5 з яких – природні:

 

1. Озера Уніанга (Чад, фото вгорі)

Об’єкт включає 18 пов’язаних між собою озер, які простягаються вздовж Сахари на 62 тисячі 808 гектарів. Найбільша озерна система в надзвичайно маловодному районі Еннеді формує винятковий природний ландшафт . Система включає прісноводні, солоні та надсолоні (самосадочні) озера, що живляться за рахунок підземних джерел.

 

2. Палеонтологічний заповідник Палеонтологічний заповідник Ченцзян (Китай)

Місце було знайдено у 1984 році і має славу « одного з найбільш вражаючих палеонтологічних відкриттів 20-го століття ». Заповідник Ченцзян має площу 512 га і зберігає окам’янілості віком 530 млн років. В їх числі 16 класів та більше ніж 200 видів тварин, що є небувалою рідкістю. Також тут відображається повна картина біоценозу та екосистем морських тварин ранньокембрійського періоду.

 

3. Природний парк «Ленські стовпи» Природний парк «Ленські стовпи» (Росія)

Парк привабливий скелями , що утворюють «колонади», «вежі», «арки» і «собори» висотою біля 100 метрів. Скелі розташовуються вздовж берега річки Лена у центральній частині республіки Саха (Якутія). Скельні утворення з’явилися у різко континентальному кліматі з різницею в річній температурі до 100 градусів за Цельсієм (від -60°C взимку до +40°C влітку). Також тут були виявлені решлки мамонтів та бізонів, палеолітична стоянка людини та примітивні знаряддя праці.

 

4. Західні Гати (Індія)

Західні Гхати Старші за Гімалаї, гори Західні Гати володіють геоморфологічними особливостям, що мають величезне значення для унікальних біофізичних та екологічних процесів. Екосистеми високогірних лісів гірського ланцюга впливають на погодні умови Індії з її мусонам. Пом’якшуючи тропічний клімат регіону, Західні Гати представляють собою один з найяскравіших прикладів мусонної системи на планеті . Більш того – вони відрізняються виключно багатим біологічним розмаїттям та визнані одним з восьми найвизначніших куточків дикої природи. Щонайменше 325 ендемічним видам флори та фауни, що зберігаються тут, загрожує небезпека глобального зникнення. Ліси ж Західних Гат належать до числа найкращих вічнозелених тропічних лісів поза екваторіальної зони.

 

5. Скелясті острови Південної лагуни Скелясті острови Південної лагуни (Палау)

Південна лагуна скелястих островів займає площу у 100,2 гектарів і представляє собою групу з 445 незаселених вапнякових островів вулканічного походження, багато з яких мають вигадливу форму «грибів». Краса цього місця доповнюється складною коралової системою, яка налічує більше 385 різновидів коралів . Різноманітне навколишнє середовище лагуни є притулком для численних видів рослин і птахів, а також морської фауни, включаючи дюгоня і не менше ніж 13 видів акул. У цьому місці сконцентрована найбільша в світі кількість морських озер – ізольованих водоймищ з морською водою, відокремлених від океану смужками суші. Вони складають відмінну рису цих місць і визначають високу ендемічність їхнього рослинного і тваринного світу, що не перестає приносити все нові відкриття.

 

Наразі Список Світової спадщини ЮНЕСКО станом на 7 липня 2012 року включає 962  об'єкти з 157 країн світу. 37-а сесії Комітету Світової спадщини ЮНЕСКО відбудеться з 17 по 27 червня 2013 року в Пномпені (Камбоджа).

 

Для КліматІнфо переклала та підготувала Вероніка Казіна

Редактор Катерина Юрченко

 

Поділитись в соціальних мережах: