strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

7 неочікувано серйозних екологічних проблем

7 неочікувано серйозних екологічних проблем

Сім екологічних проблем, що виявилися значно загрозливішими, ніж ми гадали.

Останнім часом проблемам навколишнього середовища приділяють стільки уваги, що всі вже знають про необхідність порятунку видів, що вимирають, і відновлення природних ресурсів. Та це лише один аспект реального екологічного лиха. Виявилося, що багато кліматичних загроз - від руйнування тропічних лісів до танення льодовиків в Арктиці - значно гірші, ніж ми вважали. Сумніваєтесь? Погляньте на це...

7. Вимирання ссавців

Рись знаходиться під загрозою винищення  

Кожен четвертий вид ссавців перебуває на межі вимирання. Величезна кількість тварин потерпає від зміни клімату. Рівень втрат у зонах полювання (Південна Азія, Центральна Африка, а також Південна й Центральна Америка) зростає так стрімко, що у тварин майже не залишається шансу.

Через нашу байдужість до навколишнього середовища ми втрачаємо природне розмаїття, що призводить до дисбалансу у харчовому ланцюзі світу: коли зникає хижак, популяція його потенційної жертви збільшується вдвічі. У природі все тісно взаємопов’язано.

 

6. Океанічні мертві зони

Мертві зони океану  

В усіх океанах світу є зони, майже позбавлені життя. Ці “мертві зони” виникають через надлишок азоту (складової мінеральних добрив), шкідливі викиди транспортних засобів і заводів та забруднені стічні води. Кількість “мертвих зон” невпинно зростає з 1960-х рр. і збільшується кожні 10 років удвічі. Ці зони можуть мати площу в 45 тисяч квадратних миль.

Одна з найгірших зон — в Мексиканській затоці. Вона утворилась в результаті токсичних відходів, які стікають водами Міссісіпі з ферм. Площа цієї безкисневої зони дорівнює площі штату Орегон.

 Роберт Діаз, біолог з Вірджинського інституту морських наук, зазначив: “Все дуже чітко вказує на жахливий стан усіх водних систем. Людям варто почати хвилюватися.”

 

5. Рибний дефіцит

Перевилов риби  

Для мільйонів людей з усього світу риба є основою раціону. Через це виловлюють таку кількість риби на продаж, що вже до 2048 року всі “популярні” види можуть просто вичерпатися. Так само, як вимирання ссавців, винищення риби матиме значний плив на світову екосистему. 29 % видів настільки потерпають від бездумного вилову і забруднення водойм, що рівень їхньої популяції зменшився на 10 %. Однак морська екосистема поки що є біологічно різноманітною, тож ще не пізно виправити ситуацію.

 

4. Знищення тропічних лісів

Вирубування тропічних лісів  

Незважаючи на заклик “Збережімо тропічні ліси!”, що залишався девізом екологічних рухів протягом десятиліть, природні втрати в регіоні Амазонки все одно не зменшилися. Через глобальне потепління та вирубку лісів половина тропічних лісів Амазонки може бути знищена або серйозно пошкоджена вже до 2030 року.

Всесвітній фонд охорони природи (WWF) дійшов висновку, що сільське господарство, посухи, пожежі, лісозаготівлі та розведення худоби спричинять негативні наслідки для 55% тропічних лісів упродовж наступних 22 років, а решту 4% лісів постраждають від нестачі опадів і глобального потепління. Через це 80% тропічних лісів усього світу можуть зникнути з лиця землі. За умови втрати хоча б 60% лісів процес глобального потепління значно прискориться, а кількість опадів зменшиться навіть в таких віддалених країнах, як Індія. За словами експертів цього фонду, нам відведено 15-25 років, щоб виправити ситуацію.

 

3. Танення льодовиків

Руйнування льодовика Ларсена  

Лід на полюсах тане з небаченою швидкістю. Цей процес є, мабуть, найочевиднішим доказом глобального потепління. Наразі вчені  намагаються визначити, як він може вплинути на решту світу.

Британські дослідження показали, що товщина морського льоду в Арктиці небачено зменшилась. Журнал “Сайнтіфік Амерікан” ( Scientific American ) попереджає, що люди вже “відмітились” в Арктичному й Антарктичному регіонах. Хоча ще донедавна Антарктика залишалась єдиним континентом, на якому не спостерігалися кліматичні зміни, спричинені діяльністю людини. Зіткнення шельфових льодовиків Ларсен Бі та Вілкінс підтверджує потепління в Антарктичному регіоні.

 

2. Рівень вуглекислого газу в атмосфері

СО2  

Танення льодовиків, про яке йшлося вище, спричинене накопиченням в атмосфері вуглекислого газу. Викиди парникових газів призведуть до серйозних кліматичних змін упродовж наступних десятиліть. Якщо кількість викидів буде зростати, середня температура може підвищитись на 6,6 градусів за Цельсієм. Навіть підвищення на 4 градуси спровокує екстремальні погодні умови, руйнівні повені та нестачу продовольства. В останній доповіді Міжурядової групи експертів зі зміни клімату зазначено, що саме людська діяльність є основною причиною глобального потепління. Тож саме нам треба якнайшвидше очистити середовище і використовувати відновлювані джерела енергії.

 

1. Стрімке зростання населення

Зростання населення  

Можливо, ви з цим не погодитесь, але невпинне зростання населення очолює нині рейтинг найбільших екологічних проблем. Люди невпинно витрачають ресурси, забруднюють повітря і воду, руйнують природне середовище. Через людську діяльність велика кількість тварин змушена виживати в аномальних для них умовах: руйнується екосистема — і мільйони видів опиняються на межі вимирання, а то й зовсім зникають.

До початку XIX століття населення планети складало 1 млрд . , але вже за 200 років його кількість збільшилась до 6,5 млрд. Таким чином, з 1950 р. населення зросло більше, ніж за попередні 4 млн років. Кожного року населення земної кулі поповнюється на майже 74 млн осіб. А найстрашніше те, що ця кількість продовжує зростати. Усіх треба нагодувати. Усім потрібна чиста вода та нічліг. Усі людські спільноти готові підкорити світ заради власного добробуту...

 

Усі викладені вище екологічні проблеми - справді серйозні, і не здатні магічно розв’язатися самі по собі. Потрібні негайні рішення, негайні дії. І навіть якщо ми не зможемо покращити світ, в якому доведеться жити нашим онукам, все одно варто почати виправляти помилки.

 

 

Для КліматІнфо переклала Аліна Аносова

Редактор: Анастасія Чабаненко

 

Поділитись в соціальних мережах: