strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Амазонський Чорнобиль: Chevron сплатить $19 більйонів

Еквадор Нещодавно Еквадорський суд зобов’язав сумнозвісну корпорацію Chevron сплатити 19 мільярдів доларів через шкоду, завдану навколишньому середовищу. Ця сума складається з $900 мільйонів для Фронту Захисту Амазонії — коаліції позивачів у цій десятилітній судовій боротьбі. А також $8,6 мільярдів за відмову Chevron вибачитися — оцього вони точно не чекали!

Та замість виплати Chevron, як завжди, продовжує вести брудну боротьбу.

Читайте актуальні новини про пожежу на заводі Chevron у виданні ]]> REUTERS ]]>

Адвокати корпорації планують апелювати, називаючи місцеву правову систему «нелегітимною», а зобов’язання відшкодувати матеріальну шкоду такими, що «не мають законної сили в будь-якому суді, який дотримуються верховенства права ».

Сильні слова як на компанію, яка в період між 1964 та 1990 рр. мала настільки погано налагоджену систему переробки відходів, що призвела до смерті 1 400 місцевих мешканців . Немає потреби нагадувати, що недарма її називають «Амазонським Чорнобилем».

Впродовж цих років Chevron скидала мільярди галонів переробленої нафти та води у відкриті котловани, жахливо забруднюючи місця для рибальства, плюндруючи врожайність, вбиваючи домашню худобу і підвищуючи рівень захворювання на рак серед мешканців.

Texaco (пізніше цю компанію купила Каліфорнійська Chevron) визнала шкоду і пообіцяла $40 мільйонів для очищення території після власної діяльності, але вони не вельми раді поновленій цифрі — 19 мільярдів доларів.

Шахрайства та зловживання

«Замість того, щоб взяти відповідальність за власні дії, Chevron розгорнула цілу кампанію проти еквадорського суду та збідованих жертв своєї злощасної діяльності», — каже Пабло Файардо, тепер видатний адвокат і лауреат Екологічної премії Голдмана в 2008 році за відданість справі.

Chevron вихвалялася $19 мільярдним прибутком за 2010 рік і, зрозуміло, дуже неохоче розлучиться бодай з одним центом від нього. У 2011 році вони стверджували, що мають таємних слідчих, які володіють доказами про неналежний зв'язок між суддями і позивачами. «Ми маємо намір переконатися, що винні у подібному шахрайстві понесуть відповідальність за скоєні дії», — сказали вони в лютому 2011 року.

Позивачі та активісти цілого світу сподіваються, що таку ж справедливість буде встановлено відносно Big Oil. І краще б правосуддя не барилося!

Читайте також: Що приховується за видобуванням сланцевого газу в Україні?

Для КліматІнфо переклала Роксана Романів

Редактор: Катерина Юрченко

Поділитись в соціальних мережах: