strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Америка та Євразія зустрінуться на Північному полюсі

Вигляд суперконтиненту Пангея, що існував близько 300 млн років тому

На думку вчених Єльського університету, Америка та Євразія “зіштовхнуться” у районі Північного полюсу через 50-200 млн років. Передбачають, що Африка й Австралія також приєднаються до цього “суперконтиненту”. Прийнято вважати, що востаннє материки зближалися 300 мільйонів років тому. Саме тоді був утворений попередній суперконтинент Пангея.

Материки перебувають у постійному русі через тектонічну активність. Так, на думку вчених, 1,8 млрд років тому існував суперконтинент Нуна, 1 млрд років тому -  Родінія, а континент Пангея (зображення вгорі) утворився 300 млн років тому.

Майбутньому суперконтинентові вже підібрали влучну назву - Амазія, адже очікується зближення саме Америки та Азії, відповідно.

Зараз вчені намагаються визначити, де й коли сформується новий континент, на основі попередніх суперматериків. За словами Роса Мітчела, професора Єльського університету, вчені ознайомлені зі структурою Пангеї, але даних недостатньо, щоб зрозуміти, як саме нові континенти набувають форми. “Ми спроектували модель, в якій Північна та Південна Америки об’єднуються внаслідок зближення Карибського та Арктичного морів. Через це, відповідно, зближуються та об’єднуються Азія з Америкою”.

Можливий вигляд нового суперконтиненту Амазія

У моделі (вище) Америка зсувається до т. зв. Тихоокеанського “вогняного кільця”. Африка й Австралія мають приєднатися до Євразії. Тож лише Антарктида залишається “на самоті”.

“Ми виявили, - продовжує пан Мітчел, - що після своєї появи кожен  суперконтинент здійснював серію обертів навколо власної осі на екваторі.” Це наштовхнуло вчених на думку, що кожен такий континент формується за 90 градусів від свого попередника.

Коментуючи ці дані, д-р Девід Ротері, геолог з Відкритого університету ( The Open University , Великобританія), зазначив, що нещодавні досліди дають нове бачення історії нашої планети. “ Якщо ми знатимемо точно розташування материків у той чи інший історичний період, то зможемо краще пізнати тогочасне середовище. - Сказав він службі новин “БіБіСі”. - Я не мислю як європеєць, я переймаюсь тим, чи материки зійдуться на Північному полюсі і чи Британія зіштовхнеться з Америкою. Про майбутнє думають набагато менше, ніж про те, що відбулося в минулому”.

 

Для КліматІнфо переклала Аліна Аносова

Редактор: Анастасія Чабаненко

 

Поділитись в соціальних мережах: