strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Багатонаціональна Держава Болівія планує провести кліматичний саміт

Ево Моралес Південноамериканський лідер Ево Моралес планує провести саміт у місті Тікіпая департаменту Кочабамба (Болівія) в якості альтернативи Парижському саміту.

Ево Моралес – перший корінний житель Америки, який очолив державу за 400 років іспанської колонізації. Він був обраний на пост президента 22 січня 2006.  

Президент Моралес , який очолив уряд уже втретє минулого жовтня, заявляє, що на форумах, присвячених захисту навколишнього середовища, відстоюють інтереси багатіїв. Він закликав ввести ембарго на "Кока-Колу" (якою можна прочистити каналізацію) та зменшити вживання курей, які нашпиговані гормонами.

Болівія оголосила сіквел до саміту 2010 року, на якому президент держави висловив думку, що варто ініціювати створення Міжнародного суду з охорони навколишнього середовища та ввести обмеження щодо викиду вуглецю, які мають бути у п’ять разів суворішими, аніж у Кіотському протоколі.

Президент Ево Моралес запланував «Всесвітню конференцію зі зміни клімату та прав Землі» на 10-12 жовтня у місті Тікіпая департаменту Кочабамба, як повідомляє іспанське міжнародне інформаційне агентство «EFE».  

У своєму інтерв’ю в адміністративному центрі Ла-Пас, президент Болівії заявив: «На саміті будуть обговорюватися подальші дій, які будуть вирішальними у боротьбі за наше життя, клімат та культуру».

У своїй промові лідер Болівії висловився: «.. Уряди і підприємства найбільших світових держав, які є відповідальними за кліматичні наслідки, не в змозі сповільнити катастрофу, яка загрожує світовій спільноті. Адже вони збагачуються за рахунок руйнації навколишнього середовища…Отож, ми не можемо довірити зупинити зміну клімату тим, хто отримує від цього прибуток. Ось тому, ми, простий народ повинні взяти під контроль уряди і примусити їх прийняти рішучі заходи, щоб зупинити знищення природи . Нам необхідна інша цивілізація, інше суспільство, інша ментальність . І, нарешті, важливо врахувати те, що нам потрібні інституції, які будуть вершити правосуддя над забруднювачами планети і для цього нам потрібний Міжнародний Суд із охорони навколишнього середовища..».

Аналогічна всесвітня конференція зі зміни клімату і прав Землі вже відбулася у квітні 2010 року. Ця конференція була альтернативою до саміту ООН по клімату, що пройшов у Копенгагені в грудні. Тоді учасники не дійшли згоди щодо документу, який міг би замінити собою Кіотський протокол, дія якого закінчилася у 2012 році.  

Минулий саміт відвідали представники різних громадських організацій Болівії, делегації з Перу, Колумбії, Еквадору, Чилі, Бразилії, Венесуели, Аргентини, Коста-Рики, Гватемали, Мексики, Гондурасу, Нікарагуа. На саміті пролунали заклики стабілізувати викиди CO2.

  Нова декларація

Моралес заявив, що на саміті буде представлена нова декларація, яка закликає відновити глобальний кліматичний пакт, який зобов’яже країни зменшити викиди вуглецю.

  Країни, що відвідають Рамкову Конвенцію ООН із зміни клімату, яка відбудеться у грудні в Парижі, висловили бажання укласти угоду щодо скорочення викидів СО2 на при індустріальному рівні. Але за словами аналітиків, щоб досягти цієї мети, добровільних національних зобов’язань не достатньо.

Подвійні стандарти

У той же час, Моралес схвалює нафтові розвідки на території корінних жителів, через що активісти засумнівалися у екологічній освіченості Мораліса.

Незалежний еколог Тереза Флорес (раніше член болівійської організації із захисту дикої природи «PRODENA» та засновниця організації «S.O.A.P») у своєму інтерв’ю британській газеті «Тhe Guardian» заявила: «Складається враження, що ця країна захищає нашу матінку природу більше, аніж інші країни. Але це враження є хибним. Цей уряд завдає більших збитків, аніж будь які інші країни. Основним інтересом є якнайшвидше використання природних ресурсів».  

Країна, яка немає виходу до моря, є однією із найбідніших у південній Америці, але п ід правлінням Моралеса рівень бідності значно понизився завдяки добутку природного газу.   

Для КліматІнфо переклала та підготувала Надія Гриця

Редактор: Наталія Гуральчук

Поділитись в соціальних мережах: