strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Білі дахи зменшать тепловий ефект у великих містах

Білі дахи зменшать тепловий ефект у великих містах

Чорні дахи були нормою для офісних будівель протягом десятиліть: відтоді, як при будівництві покрівель почали використовувати матеріали на основі смол, щоб забезпечити гідроізоляцію. Вони додають тепла, що не так вже й погано взимку.

Однак чорні дахи також є одним із факторів, що спричиняють “міський тепловий ефект” (urban heat island effect). Це явище проявляється у тому, що температура повітря у міських районах є вищою, ніж на околицях та у передмістях.

Стюарт Гаффін з Колумбійського університету у Нью-Йорку провів дослідження щодо того, яким чином колір даху впливає на температуру довкілля. міський тепловий ефект

У найспекотніший день влітку 2011 року у Нью-Йорку виміри показали, що температура даху з білим покриттям на 5,5 градусів за Цельсієм холодніша, аніж температура традиційного чорного . Ці дані було отримано під час дослідження, в якому брали участь учені НАСА і яке деталізувало перші наукові результати безпрецедентної спроби освітлити дахи, щоб зменшити міський тепловий ефект.

22 липня 2011 року темні дахи, що поглинають теплову енергію сонця, на деяких будинках у Нью-Йорк Сіті нагрілися до 77 градусів за Цельсієм. У цей день було встановлено  міський рекорд споживання електроенергії у розпал спеки. І навпаки, температура білого  покрівельного матеріалу, яку виміряли у той самий день, була меншою на 5,5 градусів. Білі дахи, на яких проводили експеримент, мали недороге покриття і були частиною програми мера Майкла Блумберга зі скорочення міських викидів парникових газів на 30 % до 2030 року.

Систематичне встановлення білих дахів, як це починають робити у Нью-Йорку з допомогою програми NYC CoolRoofs, може знизити температуру в місті, що, в свою чергу, зменшить кількість використаної енергії і об'єм викидів парникових газів . На цьому наголошує Стюарт Гаффін, науковий співробітник Колумбійського університету і головний автор статті про дослідження дахів, яку було опубліковано 7 березня 2012 у Environmental Research Letters.

люди фарбують дах Міський пейзаж з асфальту, металу і темних будівель поглинає більше сонячної енергії, ніж ліси, поля, покриті снігом і кригою поверхні, які відбивають світло. Це поглинання призводить до явища, якому вчені дали назву “міський тепловий ефект” (urban heat island): температура у місті значно вища, ніж у навколишніх регіонах. Згідно з попереднім дослідженням Гріффіна, міський тепловий ефект у Нью-Йорку більше проявляється вночі і призводить до підвищення температури  у нічний час на 5-7 градусів за Цельсієм порівняно з тим, якою вона могла би бути, якби у місті цього ефекту не було.

 

Для КліматІнфо переклала Наталія Готвянська

Редактор: Анастасія Чабаненко

 

Поділитись в соціальних мережах: