strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Білі ведмежата гинуть через глобальне потепління

Танення криги веде до загибелі полярних ведмежат

Танення криги веде до загибелі полярних ведмежат, бо їх матерям доводиться плавати на великі відстані.

Ведмедиці змушені долати до 700 кілометрів без перепочинку.

Вчені представляють перше емпіричне дослідження, щоб з’ясувати зростаючу тенденцію білих ведмедів пропливати великі дистанції.

Постійне танення льодових масивів, спричинене зміною клімату, змушує білих ведмедів долати значні відстані у воді, щоб знайти стабільну кригу або досягти землі, що збільшує ризики для їх дитинчат, – йдеться у  новій статті в співавторстві з експертом Всесвітнього фонду охорони природи (WWF).

« Зміна клімату буквально вибиває  морський лід з-під лап білих ведмедів, змушуючи їх пропливати довші відстані у пошуках їжі та середовища існування », – повідомляє автор дослідження, експерт з питань білих ведмедів Всесвітнього фонду охорони природи Джефф Йорк.

«Це дослідження є першим аналізом прогресуючої тенденції постійного збільшення дистанцій, які пропливають полярні ведмеді. Попереднє дослідження вказувало лише на поодинокі випадки», – каже Йорк.


Читайте також ]]> Біла ведмедиця влаштувала на Алясці рекордний заплив ]]>


Американський біолог з геологічної служби та провідний автор Ентоні Пагано представили дослідження «Випадки пропливання довгих дистанцій дорослою самкою білих ведмедів у південному Бофорті та Чукотському морі» 19 липня на конференції Міжнародної асоціації ведмедіву Оттаві, Канада.

В період між 2004 та 2009 роками дослідники зібрали дані з шістдесяти восьми GPS-навігаторів на нашийниках, вдягнених на самок білих ведмедів, разом зі знімками з супутника, для виявлення випадків, коли ведмеді пропливали більш ніж 50 миль за раз. Дослідники визначили п’ятдесят довгих дистанцій, які подолали двадцять ведмедів за шість років. Іноді довжина дистанції сягала близько 700 кілометрів тривалістю до тринадцяти діб .

Одинадцять з досліджуваних білих ведмедів мали дитинчат під час цього дослідження, і п’ятеро з них втратили потомство за час плавання (а це 45%). Для порівняння: серед малечі, що не мала потреби пропливати такі великі відстані разом з матір’ю, було лише 18% летальних випадків.

« Вони дуже схожі на нас. Вони не можуть захистити свої носові проходи у бурхливій воді. Отже, як у старих, так і у молодих ведмедів мізерні шанси вижити у відкритих водах, особливо під час бурі », – бідкається Йорк у телефонному інтерв’ю.

До нього долучається Стів Амструп, колишній науковий співробітник Геологічної служби США, а нині керівник дослідницьких робіт у Polar Bears International: « Молоді ведмеді не мають достатнього підшкірного жиру, тому їх організм слабо захищений, і саме через це їм важко витримувати тривале перебування у крижаній воді. Через те, що вони не такі масивні, як їхні батьки, їм, напевно, важче втриматися на плаву ».


Читайте також ]]> Зміна клімату отруює тварин і людей Арктики ]]>


Адміністрація президента Буша внесла полярних ведмедів до списку видів, що перебувають під загрозою зникнення. Це підштовхнуло і сусідню Канаду вчинити так само.

В Арктиці потепління відбувається швидше, ніж у нижчих широтах.

Для КліматІнфо переклала Маргарита Капля

Редактор:  Ігор Стоєцький

Поділитись в соціальних мережах: