strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Біопаливо. 6 природних ресурсів

Тільки-но біопаливо охрестили джерелом енергії майбутнього, як воно втратило славу через сумнівну поновлюваність ресурсів. Зараз ми розглянемо останні дані стосовно головних «енергетичних» культур.

Цукрова тростина Цукрова тростина

Цукор може забезпечити високу енергію палива як для машин, так і для людей. Цукрову тростину для біопалива в основному вирощують у тропічних регіонах. Дистиляція соку створює біоетанол, який може заправляти пальним транспортні засоби. Залишки, відомі як багаса, та самі тростини можна спалювати для виробництва біоенергії.

Бразилія є основним світовим виробником цукрової тростини. У країні бензин згідно закону має вміщати щонайменше 22 % біоетанолу. Також існує заохочення збільшення виробництва біоелектрики. Згідно з Бразильською тростино-цукровою професійною асоціацією ( англ. Brazilian Sugarcane Industry Association (UNICA)), Бразилія виробила більше 487 млн тонн цукрової тростини у 2007-2008 урожайному періоді з території, що дорівнює близько 7,8 млн га — приблизно 2 % від усіх орних земель, наявних у країні.

Пальмова олія Пальмова олія

Пальмову олію отримують з плодів пальмового дерева, що вирощується у Південно-Східній Азії, Південній Америці та Африці. За оцінками, на даний момент щорічно виробляється 47 млн тонн пальмової олії, що з Малайзією та Індонезією складає 85 % світового виробництва. Олію використовують в їжі, милі, кормах для тварин та у паливі.

З іншого боку, для врожаю були очищені великі площі тропічного лісу. У Малайзії це стало причиною втрати лісу, в якому жили орангутанги — вид, що знаходиться під загрозою зникнення. А минулого року в країні пальмовими деревами було засаджено більше 5 млн га і отримано 18,9 млн тонн сирої пальмової олії.

Ріпак Ріпак

2006 року у світі було отримано 47 млн тонн ріпакової олії (також відомої як рапс). Третина цієї суми припадає на Європейський Союз, а Китай, Канада та Індія очолили виробництва в окремих країнах.

Олія використовується у харчуванні тварин і все частіше у раціоні людей. Вона також перетворюється на біодизель, який можна використати у більшості двигунів без попередньої конвертації.

Вирощування ріпаку вимагає великої кількості азотних добрив, але результатом його виробництва також є оксид азоту — потужний парниковий газ.

Хмиз Хмиз

У Європі та Канаді існує ряд енергостанцій для виготовлення палива з хмизу, наприклад, у Локербі, Великобританія. Станція потребує 475 тис тонн хмизу для  продукування палива на один рік, що може створити 44 МВт —  достатню кількість, щоб забезпечити енергією 70 тис будинків.

Соя Соєві боби

Минулого року в США було вироблено 4 млрд л біодизелю — це більш ніж утричі перевищує показники 2010 року. Майже 90 % усієї рослинної олії, яка виготовляється в Америці, надходить із соєвих бобів, що також вирощують для споживання і людиною, і твариною та використовують у фарбах та чорнилі. Минулого року урожай сої з усієї території країни склав 81 млн тонн, проте дуже мала частка з цієї цифри стала, зрештою, біопаливом.

Будучи азотофіксуючими рослинами, соєві боби часто вирощують в ротації з іншими культурами як кукурудза, що також використовується для виробництва біоетанолу.

Водорості Морські водорості

Оскільки водорості вважаються некомерційним видом біопалива, наразі вони перебувають під слідством проекту НАСА «ОМЕГА» у якості методу очищення стічних вод від вуглецю, а також стосовно виробництва біопалива.

Хлорела, яка добре росте в стічних водах, є головним претендентом на прибережній аквакультурі. НАСА стверджує, що основною перевагою водоростей в порівнянні з іншими біопаливними культурами є відсутність конкуренції у сільськогосподарській діяльності з такими ресурсами як  вода, добриво та земля.

Для КліматІнфо переклала та підготувала Вероніка Казіна

Редактор: Катерина Юрченко

Поділитись в соціальних мережах: