strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Біопластиковий посуд, що надихає

graft_disposable_tableware Дизайнер Квін Ден (Qiyan Deng), натхненна красою і грацією рослин, вирішила повторити мистецтво природи у лінії посуду.

Пластик, з якого створений посуд, виробляється з кукурудзяного крохмалю , відомого як ПЛА пластик (полілактид – біорозкладний, біосумісний, термопластичний, аліфатичний поліефір, мономером якого є молочна кислота). У природних умовах термін розкладання такого пластика складає від 2-х місяців до 2-х років . А на додачу до цього в своєму дизайні авторка наслідує кольори фруктів та овочів. bioplastik

Ден створила колекцію під назвою «Графт» (Graft – у пер. означає «щеплення рослин»), працюючи над ступенем магістра в Університеті мистецтва та дизайну в Лозанні, Швейцарія.

Авторка сподівається, що дизайн продукту нагадуватиме про використаний для нього матеріал: « Я хотіла показати людям біопластик, не кажучи про нього словами. Це чудовий матеріал, що заслуговує уваги дизайнерів, і не лише з моральної точки зору. Якщо вже біопластик виготовлений з рослин, то чому б не зробити кінцевий продукт схожим на них

Читайте також: Обережно! Пластик

ПЛА пластик призначений для біорозпад у , але що в тому хорошого, якщо так чи інакше продукт потрапляє у сміття. Використання «кукурудзяного пластика» досить спірне.

Адже для його виготовлення необхідний ресурс, виробництво якого вельми енергоємне. І якщо не відсортовувати продукт правильно, цей пластик може сильно засмітити виробничі лінії в центрах переробки сміття. А це, в свою чергу, означає, що кукурудзяний пластик вимагає енерговитрат і сприяє викидам двоокису вуглецю: від моменту виробництва до утилізації.

Більш того, побутує думка, що краще мити і повторно використовувати посуд, замість того, щоб користуватися продуктом, призначеним для одноразового використання, навіть якщо він повністю розкладається мікроорганізмами або в процесі переробки.

graft-plant-cutlery Проте, хоч ПЛА пластик і не є ідеальним рішенням , все ж це екологічний варіант і хороша альтернатива пластмасам на нафтовій основі. А без посуду одноразового використання ми наразі свого життя не уявляємо.

Провокативність дизайну Квін полягає в тому, що вам не захочеться просто так викинути посуд у сміття , на відміну від «одноразових столових приборів».

На своєму сайті дизайнер пише: « Текстура і форми в природі існують разом з функцією, яка дозволяє застосувати ці речі для інших цілей. Стебло селери, наприклад, слугує ручкою для вилки, а пелюстка артишоку стає ложкою. Після всіх візуальних і тактильних відчуттів, поставте собі питання: невже ви зможете їх легко викинути? »

 

Для КліматІнфо переклала та підготувала Вероніка Казіна

Редактор: Наталія Рубіш

 

Поділитись в соціальних мережах: