strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Через токсичне забруднення води в Китаї в небезпеці наші діти

страшне забруднення Китаю Команда активістів Ґрінпіс (Greenpeace), в ході кампанії по зменшенню забруднення токсинами в країнах Азії та Сходу, нещодавно наштовхнулася на краєвид Південно-Східного узбережжя Китаю, який змусив забити тривогу. Продивляючись місцевість через супутникові зображення поруч із містечком Шиши (Shishi), – центром виробництва дитячого одягу – вони виявили струмок відходів чорного кольору, який розтинав поверхню води і мав розміри 50ти олімпійських басейнів.

У подальшому було встановлено, що цей струмок витікав зі стічної труби промислового району Вубао (Wubao), точніше зі станції по переробці відходів компанії Haitian Environmental Engineering Co, Ltd, яка обслуговує більш ніж 19 текстильно-фарбувальних фабрик в Шиши.

забруднення Вубао

Слідом за цим відкриттям, активісти з  Ґрінпіс зібрали та протестували зразки стічної води з фабрик в зоні Вубао та зі станції переробки відходів. Результати були висвітлені в дослідженні під назвою «Коротка Історія Про Неприпустиму Безвідповідальність. Частина друга». Тести показали наявність в стічних водах низки небезпечних хімікатів, таких як дистабілізатор/руйнівник гормонів нонілфенол, хлорований анілін та сурма . Незважаючи на спроби взяти зразки безпосередньо з витоку в море, дістатися його джерела під водою виявилося неможливим.

На жаль, скандал який спалахнув через зухвале забруднення води токсичними речовинами в районі Вубао, в місті Шиши, це лише верхівка айсбергу. Загалом, лише в Китаї налічується 435 таких зливних точок , які заполоняють узбережжя та змивають в море приблизно 32,2 мільйона тонн забрудненої води кожного року . Згідно даних Китайського Державного Управління з питань захисту та нагляду за Океаном, в 2012 році 68% всіх фабрик були звинувачені в незаконних змивах, в той час як діяльність 25% ніколи не відповідала національним стандартам захисту навколишнього середовища.

Забруднюючи наші водні шляхи, забруднюємо наш одяг

Ґрінпісівці Східної Азії продовжили свої дослідження, вирішивши перевірити дитячий одяг, вироблений та придбаний в містах Шиши та Жилі, Провінція Жиян – іншого центру з виготовлення текстильних виробів для дітей. Разом ці два міста відповідають за 40% всього одягу виготовленого в Китаї. Перевірка довела присутність на одязі багатьох вищезгаданих хімікатів, які були знайдені в стічних водах. Активісти перевірили 85 примірників на наявність в них фталатів, сурм, та нонилфенол етолксилатів, від розпадів яких утворюється токсичний хімікат нонілфенол. Результати вказують на наступне:

  • 26 зразків мали найвищу концентрацію нонілфенол етолксилатів (хімікати, які здатні імітувати природну кількість естрогену), що сягала 1,800 мг/кг.
  • Майже в 90% усіх зразків, зроблених з поліестеру, була присутня сурма (канцерогенний хімікат).
  • Два примірники містили фталати (шкідливо впливають на розвиток статевих органів, зокрема на кількість сперми у хлопців, також є причиною безпліддя у дівчат) з концентрацією більше 1,000 мг/кг, в той час як найвища зафіксована концентрація становить 1,700 мг/кг. Також фталати були виявлені і в іншій продукції, правда, з меншою концентрацією.

Захищаючи наших маленьких монстрів

забруднений дитячий одяг

Використання небезпечних хімікатів при виробництві дитячого одягу становить великомасштабну проблему як в Китаї, так і по всьому світу. Як видно з викидів поблизу Вубао, це призводить не тільки до забруднення довкілля на місцевому рівні. Залишки цих речовин можна знайти в мільйонах різних товарів, вироблених в таких текстильних містечках як Шиши та Жилі і розпроданих та розповсюджених по всьому Китаю та по всій планеті. 70-80% виробів виготовлених в Шиши експортуються в країни Близького Сходу, Європи, Північної Америки, Південний схід Азіїї та в Африку.

Подальше тривале використання подібних небезпечних хімікатів, не тільки при виробництві одягу, але й при виробництві іграшок та інших продукцій, неминуче збільшить рівень викидів цих речовин в навколишнє середовище - будь-то зі сторони промисловості або ж інших джерел. Ними можуть бути домашні пральні машини або ж продукція, яка випускає речовини в повітря. З огляду на масштабність виробництва в текстильній індустрії, використання таких хімікатів навіть в невеликій кількості, призводить до того, що, в решті-решт, значна їхня кількість опиняється в нашому середовищі, підвищуючи потенційний ризик захворювань серед населення та загрожуючи здоров’ю дітей , які, є більш чутливими ніж дорослі до деяких хімікатів та піддаються впливові цих хімічних речовин. Деякі з цих хімікатів здатні перешкоджати нормальній роботі гормонів у дітей та розвитку репродуктивної, імунної та нервової систем.

Загальна картина

Знахідки в Жилі та Шиши це тільки обрис набагато більшої проблеми в середині Китайської текстильної промисловості. На сьогодні, в Китаї не існує жодних адекватних правових норм для суттєвого перегляду використання небезпечних речовин , які є невід’ємною складовою сотень фабрик, таких як в Шиши. Запровадження адекватних правових норм щодо використання хімічних речовин є надзвичайно важливим щоб, врешті-решт, гарантувати виключення небезпечних речовин при виготовленні одягу як для дорослих, так і для дітей.

Грінпісівці Китаю Ґрінпіс закликає Китайську владу запровадити нові суттєві положення, які вимагатимуть від фабрик, що використовують небезпечні речовини у виробництві, вести обов’язковий облік інформації стосовно рівня викидів та їх переміщення з подальшим розголошенням. В деяких країнах, таких як Мексика та Тайвань, вже були зроблені вирішальні кроки щодо введення поправок до норм регулювання хімічними речовинами, що є доказом необхідності та обов’язковості впровадження таких поправок.

На фото двоє активістів   Ґ рінпіс подають на розгляд в Міністерство Захисту Навколишнього Середовища Китаю результати досліджень під назвою «Неприпустима Безвідповідальність. Частина 2» як подарунок з нагоди святкування Китайського Нового Року .

Глобальна проблема має глобальне вирішення

Врегулювання поправок на державному рівні відіграє головну роль, але текстильній індустрії також не слід зволікати. Нова кампанія ініційована Грінпіс за глобальне припинення використання хімічних речовин при виробництві одягу (Greenpeace global Detox campaign) закликає великі бренди до спільних дій задля досягнення спільної мети, якою є майбутнє без токсичних викидів . Завдяки зусиллям людей по всьому світу, такі відомі бренди як Zara та Mango вже вдаються до історично важливих кроків задля впровадження прозорої політики всередині своїх торгівельних мереж – запевняючи, що фабрики висвітлюватимуть інформацію щодо викидів публічно – та стосовно усунення шкідливих речовин .

Хай там як, справжня робота тільки почалася. Слідом за доповіддю стосовно ситуації на текстильних фабриках Китаю, організація  Ґрінпіс в Східній Азії оприлюднила нещодавнє дослідження, в якому пропонує на розгляд ряд потенційно небезпечних речовин присутніх в дитячому одязі, виробленому такими передовими корпораціями як Burberry, Disney та Adidas . Поки їхні конкуренти намагаються перейти на більш чисте виробництво, ці бренди продовжують відставати.

Для Кліматінфо переклав та підготував Кирило Гусаков

Редактор: Марина Веселик

Поділитись в соціальних мережах: