strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Чи виховують бізнес-школи екологічно відповідальних лідерів

3 березня 2010 року пройшов круглий стіл із представниками провідних бізнес-шкіл України на тему "Чи виховують бізнес-школи відповідальних лідерів"

У світі тільки один з 10 керівників підприємств вважає, що бізнес-школи дійсно розвивають необхідні навички та знання, які необхідні для реагування на зміну клімату, дефіцит ресурсів та ведення бізнесу в країнах, що розвиваються. Саме тому провідні бізнес-школи світу сьогодні намагаються приділяти більшу увагу питанням корпоративної соціальної відповідальності та сталого розвитку.

Для визначення ситуації в Україні, Центр Розвиток КСВ спільно з газетою ДЕЛО провели круглий стіл із представниками провідних бізнес-шкіл України "Чи виховують бізнес-школи відповідальних лідерів". У заході прийняли участь більш ніж 40 представників бізнес-шкіл, компаній, міжнародних організацій та медіа, серед яких керівники МІБ, МІМ-Київ, Школи бізнесу КІБІТ, Единбурзької бізнес-школи, Української Вищої Школи Бізнесу, Києво-Могилянської Бізнес-Школи, Львівської бізнес-школи та Львівського Інституту Менеджменту, Глобального Договору ООН, компаній Ernst&Young, Microsoft, МТС та Intel.

В рамках круглого столу відбулася дискусія з питань міжнародних тенденцій в бізнес-освіті, рейтингу кращих бізнес-шкіл з корпоративної соціальної відповідальності (КСВ), готовності українських бізнес-шкіл до ролі рушійної сили з просування КСВ та виховання нових бізнес-лідерів. Було визначено, які освітні програми бізнес-шкіл в Україні торкаються питань сталого розвитку та КСВ. Учасники обговорили можливість створення робочої групи з представників компаній та бізнес-шкіл задля розробки конкретних кроків з інтегрування питань сталого розвитку в освітні програми.

Галина Панченко, головний редактор ДЕЛО: "Україна ще досі займає 95 місце за якістю управлінської освіти у рейтингу конкурентоспроможності Всесвітнього економічного Форуму. Тому спільна ініціатива газети ДЕЛО і Центру Розвитку КСВ з включення питань сталого розвитку в програмами MBA зможе підвищити конкурентоспроможність і інноваційність бізнес-освіти в країні".

Світлана Смайлс, старший консультант Ernst&Young: "Відповідно до європейського дослідження Ernst&Young, проблема "екологізації" стоїть на четвертому місці у переліку ризиків. Тиск, який компанії відчувають з боку уряду та споживачів стосовно зростаючої загрози зміни клімату, вимагає прийняття соціально відповідальних рішень. Нові рішення пов’язані з переоцінкою цінностей та стратегії ведення бізнесу. Українські бізнес-школи, роблячи акцент на соціальних питаннях бізнесу, тим самим готують майбутніх лідерів до реалій міжнародного (світового) бізнесу".

Максим Шкільов, декан Української Вищої Школи Бізнесу: "Однією з вимог, що суспільство очікує від сучасного бізнесу, є екологічність компанії по відношенню до оточуючого середовища та громади. Школи бізнесу, які за визначенням навчають сучасних менеджерів правилам управління бізнесом, вже багато використовують з арсеналу принципів КСВ в своїй діяльності та програмах навчання. Результатом сьогоднішнього круглого столу стало те, що ми почули думки та деякий досвід роботи колег в цьому напрямку. Подальші дії – ревізія даного напряму роботи Школи та підтримка ініціатив Центру КСВ".

Оксана Кулаковська, директор програми МВА, Львівська бізнес-школа УКУ (LvBS): "Сьогодні бізнес-школи в Україні мають перш за все об’єднуватись задля розвитку ринку та просування бізнес навчання серед якомога більшого числа керівників, а завдання бізнес шкіл навчити ефективному управлінню та розумінню, що працювати потрібно на певній етичній платформі. Саме так можливе створення тієї критичної маси сучасного покоління керівників, здатної розвивати бізнес, керований цінностями".

Ярина Ключковська, Директор з корпоративних комунікацій компанії Microsoft: "Відповідальний лідер - це той, хто розуміє, що його компанія має працювати не відокремлено, а в екологічному та соціальному контексті. Це дійсно ціннісний момент. Тому завдання бізнес-шкіл сьогодні - довести синонімічність понять "сталий розвиток" і "корпоративна соціальна відповідальність", показати ці цінності. Для себе, компанія Майкрософт вже давно інтегрувала ці терміни в свою філософію".

Володимир Заболотний, президент Міжнародного Інституту Бізнесу: "МІБ вже давно та свідомо приймає участь у підтримці та розвитку КСВ в Україні: створено Центр розвитку КСВ МІБ, плануємо здійснювати системну дослідницьку та освітню роботу в цьому напрямі. Ми розуміємо, що тільки поєднання зусиль українських бізнес-шкіл може принести необхідний результат як для країни та українських компаній, так і для конкурентоспроможності системи освіти України в цілому".

Марина Саприкіна, Директор Центру Розвитку КСВ: "Більше 50% провідних міжнародних бізнес-шкіл викладають програми сталого розвитку та соціальної відповідальності, в Україні – це рідкість. Тому у відповідності до міжнародних тенденцій, Центр Розвитку КСВ ініціює розробку конкретних кроків для інтегрування питань КСВ в навчальні модулі українських бізнес-шкіл".

В рамках круглого столу була презентована публікація "Практики КСВ в Україні" з більш, ніж 40 кейсами провідних українських та міжнародних компаній, які можуть стати основою для розробки конкретних кроків для інтегрування питань сталого розвитку в освітні програми.

Поділитись в соціальних мережах: