strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Чи виживуть зимові Олімпійські ігри через зміну клімату?

Олімпіади під загрозою Чисельність міст, які можуть створити належні умови для зимових спортивних змагань, з величезною швидкістю скорочуватимуться через глобальне потепління (За дослідженнями Університету Ватерлоо (Канада)). Зимові олімпіади знаходяться у великій небезпеці. Вчені пророкують зникнення таких ігор вже до кінця цього сторіччя.

 

Так, у дослідженні, проведеному Університетом Ватерлоо (Канада) та Центром менеджменту м. Інсбрука (Австрія) зазначається, що з усіх 19 столиць проведення зимових олімпіад наприкінці XXI століття лише 6 будуть здатні надати (навіть за сприятливих кліматичних умов) у лютому натуральний сніг. У список міст входять Калгарі (Канада), Кортіна-д’Ампеццо (Італія), Альбервілі (Франція), Санкт-Моріц (Швейцарія), Солт-Лейк-Сіті (Юта, США) і Саппоро (Японія). А клімат всесвітньо відомих олімпійських локацій , як Ванкувер (Канада), Скво-Веллі (США), Гарміш-Партенкірхен (Німеччина) та Сочі (Росія) більше не дасть змоги проводити ігри вже до середини XXI століття .

За даними фахівців, у наступні 50 років (тобто до 2050 р.) у регіонах, які вважаються нині традиційними для зимового спорту, норма температури для лютого збільшиться приблизно на 2,1 °C, а середня температура повітря буде в цьому місяці коливатися в межах 2,7 — 4,4 °C вище нуля.

«Через глобальне потепління просто не залишиться міст, де можна буде проводити змагання із зимових видів спорту», — розповідає провідний автор дослідження Даніель Скотт (Daniel Scott), доцент факультету навколишнього середовища та Канадської дослідницької кафедри глобального туризму Університета Ватерлоо.

Потепління та олімпіада Середня денна температура лютого на локаціях зимових ігор неухильно зростає — від 0,4 °С на іграх у 1920-50-х рр. до 3,1 °С на іграх протягом 1960-90-х рр. XX ст. і 7,8 °С уже в XXI ст.

Кріс Штайнкамп (Chris Steinkamp), виконавчий директор центру «Protect Our Winters» (у пер. з англ. «Захистимо наші зими») вказує на реальні виклики, які стоять перед зимовою Олімпіадою через зміни клімату . Головний з них — викиди в атмосферу в містах олімпійських локацій . А це призведе до того, що в найближчому десятилітті середня температура лютого в зазначених локаціях підніметься від 1,9 до 2,1 °С до середини століття і від 2,7 до 4,4 °С до його кінця.

К. Штайнкамп сподівається, що такі дослідження стануть тривожним сигналом для МОК та світових лідерів, які повинні взяти основні зобов’язання щодо скорочення вуглецевих викидів.

Для того щоб зберегти зимові види спорту, вчені пропонують не лише боротися із забрудненням клімату, а й удосконалювати технології з виробництва снігу та льоду.

Тому в дослідженні також було розглянуто технологічні досягнення та стратегії, які застосовувалися протягом декількох десятиліть для управління погодними ризиками на зимових Олімпійських іграх.

Так, розвиток технологій та спорудження критих спортивних комплексів дає змогу нині проводити безліч змагань на штучному снігу і льоду. А такі технології як засніження, заморожування доріжок та трамплінів та прогнозування погоди з високою точністю наразі є найважливішими компонентами успішного проведення зимових ігор.

«Але незважаючи на технічний прогрес, є межі того, з чим наявні стратегії управління метеорологічних ризиків впоратися не зможуть , — зазначає Даніель Скотт, — і до середини цього століття в зазначених вище регіонах ці межі будуть перевершені ».

Для КліматІнфо переклала та підготувала Вероніка Казіна

Редактор: Олена Черненко

Поділитись в соціальних мережах: