strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Делі проводить двотижневий експеримент по забороні автомобілів задля очищення повітря

Повітря Індії В індійській столиці Делі, де рівень забруднення повітря є гіршим, аніж в інших величезних містах планети, оголосили про новий експеримент, завдяки якому жителі столиці зможуть дихати вільніше.

Місто, в якому налічується 9 млн. авто, є останнім, яке впроваджує систему «парність-непарність». Ця система обмежує рух приватних автомобілів з номерними знаками, що закінчуються на парні чи непарні числа. А саме: у парні дні будуть їздити автомобілі з номерними знаками, що закінчуються на парні числа, а в непарні – автомобілі, номерні знаки яких закінчуються на непарні числа.

Усе це є спробою зменшити викиди від автотранспорту, що спричиняють забруднення повітря в столиці Індії . Але чи це спрацює?

Експеримент розпочався четвертого січня, у перший робочий понеділок нового року. Обмеження діятимуть протягом двох тижнів, після чого будуть оприлюдненні офіційні дані. Щоб згладити незручності, які будуть завдані у ході експерименту пасажирам, місцева влада додатково виділить 3 000 шкільних автобусів. У перший робочий день кількість пасажирів збільшилась на півмільйона, і деякі жителі були змушені їхати аж цілих 10 миль у рикші*. Хоча багато державних чиновників подали приклад населенню, використовуючи громадський транспорт, кількість викликів таксі суттєво збільшились.

Індійські рикші

«Нині транспорт – це тільки 15-20% проблеми , але ми рухаємося у правильному напрямку, – говорить Бхаргава Крішна (Bhargav Krishna) дослідник Організації Охорони Здоров’я в Індії (Public Health Foundation of India), – населення починає усвідомлювати, що для розв'язання проблеми потрібні певні зусилля та відповідальність кожної людини ».

Міські чиновники борються із забрудненням повітря протягом років, і це вже не перша спроба зменшити кількість автомобілів. Незважаючи на попередні зусилля, показники забруднення повітря суттєво не покращились.

На думку влади, впровадження системи «парність-непарність» – це необхідний захід. У Делі нетерпляче чекають зникнення туману. Місцеве медіа повідомляє, що жителі міста помітили значне зменшення кількості автомобілів. Можливо, протягом двох тижнів у столиці стане більш сонячно.

*Рикша – тип транспорту, що має вигляд візку з місцями для одного або двох пасажирів (прим. перекладача).

Читати також:  Якість повітря в містах неухильно знижується

Для КліматІнфо переклала та підготувала Надія Грица

Редактор: Наталка Гусарук

Поділитись в соціальних мережах: