strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Дешеві сонячні батареї можна виготовляти з панцирів креветок

Креветка Дослідники з Лондонського університету імені Королеви Мері (Queen Mary University of London), далі ЛУКМ, вперше успішно створили елементи сонячних батарей з хімічних речовин, виявлених у панцирах креветок та інших ракоподібних.

Матеріали хітин та хітозан, знайдені у великій кількості в панцирах, значно дешевше отримувати, ніж дорогоцінні метали, такі як рутеній, що схожий на платину і використовується у виробництві наноструктурованих сонячних батарей.

Нині ефективність сонячних батарей, виготовлених з цими матеріалами - низька, але якщо вони будуть вдосконалені, то можуть використовуватись всюди : від натільних зарядних пристроїв для планшетів, телефонів та «розумних годинників» до напівпрозорих плівок на вікнах.

Дослідники з кафедри інженерії та матеріалознавства ЛУКМ використали процес, відомий як гідротермальна карбонизація, щоб створити вуглецеві квантові точки (CQD) з широко розповсюджених та дешевих матеріалів, що містяться в панцирах ракоподібних. Вкривши вуглецевими квантовими точками стандартні наностержні з окису цинку, вони створили сонячні батареї.

«Це може бути важливим початком нового шляху, де універсальні, прості для виробництва сонячні панелі виготовлятимуться з легкодоступних та екологічно чистих матеріалів. Після того як ми вдосконалимо їхню ефективність, вони можуть застосовуватись всюди, де використовуються сонячні батареї, особливо для зарядження різноманітних приладів, які люди носять із собою кожного дня», - говорить один з учасників проекту, доктор Джо Бріско (Joe Briscoe).

Магдалена Тітірічі ( Magdalena Titirici) , професор технологій із екологічно чистих матеріалів у ЛУКМ, розповіла:

«За допомогою сучасних технологій ми можемо виробляти нові матеріали з вторинних органічних та легкодоступних продуктів. Екологічно чисті матеріали можуть бути високотехнологічними та дешевими одночасно».

«У цьому випадку ми використали біомасу з водоростей для того щоб створити різновид ультра-конденсатора. Він може використовуватись для накопичення енергії у споживчій електроніці, наприклад у дефібриляторах або для відновлення енергії у транспортних засобах».  

Для КліматІнфо переклала та підготувала Катерина Андерссон

Редактор: Анна Коляда

Поділитись в соціальних мережах: