strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Діаманти - не найкращі друзі довкілля

Diamonds Діамант може бути найкращим другом жінки, але за всіма свідченнями, точно не другом навколишнього середовища. Видобуток алмазів – це ще один із доказів руйнівних властивостей земельних робіт, через які діаманти мають погану славу.

Видобуток алмазів вимагає витрат величезної кількості енергії, спричиняє глибокі пошкодження ґрунтового покрову та інтенсивну ерозію через зміщення верхнього шару ґрунту, веде до замулення води і має шкідливий вплив на навколишню екосистему .

В той час як алмазна індустрія прорекламувала єдину політику керування екологічними ризиками для всіх форм видобутку алмазів, у них і досі немає жорсткого шляху введення стандартів щодо захисту земель від недобросовісної експлуатації.

Типовою практикою у багатьох країнах (особливо в Африці) є те, що видобувні компанії працюють майже як фірми-одноденки. Вони швидко викопують шахти, наймають на роботу бідняків, збирають алмази і рухаються далі, до наступного місця, не вживши ніяких заходів, щоб повернути землі для місцевої общини, її людей. Копальні, що короткочасно експлуатувалися, забруднюють джерела води . Замулення, що є наслідком цього, робить воду непридатною для життя флори та фауни та для використання людиною.

Сьєрра-Леоне є цьому яскравим прикладом. Країна, розділена війною і голодом, є прикладом руйнівних наслідків видобутку алмазів. Видобувна промисловість Сьєрра-Леоне «офіційно» вносить понад 90% експортних доходів країни. У алмазному промисловому комплексі вона залишається високорентабельною, незважаючи на те, що є зовсім дезорганізованою і ніким не регулюється.

Діаманти, що приходять з районів, розділених війною, також називають "кривавими", тому що гроші з їхнього продажу йдуть на життєзабезпечення війниі подальше кровопролиття .

Сьєрра-Леоне є лише одним прикладом екологічних збитків, завданих видобутком алмазів. У Південній Америці виникають нові нерегульовані та руйнівні алмазні копальні,що призводять до екологічного хаосу.

Процес Кімберлі Організації Об'єднаних Націй став професійною зброєю для алмазної промисловості на заході.

Прикритий купою правил та угод, Процес Кімберлі прагне усунути видобуток кривавих алмазів, але реальність така, що багато країні корпорацій більше зацікавлені в отриманні високого прибутку, і, таким чином, свідомо закривають очі на власні стандарти галузі. Незважаючи на те, що алмазодобувна промисловість заявляє зворотне, видобуток алмазів залишається центральною загрозою для навколишнього середовища.

Для КліматІнфо переклала Надія Хаєцька

Редактор: Катерина Юрченко

 

Поділитись в соціальних мережах: