strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

До 2070 року світ потерпатиме від літньої спеки

Вчені-кліматологи прогнозують незмінно спекотні літні сезони, що становитимуть загрозу не лише здоров'ю людини, але й виробництву сільськогосподарських культур.

Чи є це глобальним потеплінням? Адже для половини світу ще вищі літні температури можуть стати нормою аж до 2070 року.

Використавши дані більш як  50-ти експериментальних моделей клімату, двоє дослідників зі Стенфордського університету передрікають північній півкулі надзвичайну спеку саме через викиди парникових газів.

«За нашими прогнозами, значна частина Землі, ймовірно, прогрівається настільки швидко, що вже до середини сторіччя навіть найхолодніше літо буде спекотнішим за найгарячіше літо за останні 50 років»,-заявляє Ноа Діффенбах, один з авторів дослідження,  доцент екологічних наук Стенфордського університету.

Діффенбах та його співавтор, дослідник Мартін Шерер, прогнозують, що Африка, Азія та Південна Америка відчують «прихід постійної літньої спеки» вже протягом наступних 20 років, а Європа, Китай та Північна Америка -за 60 років.

Для точності прогнозування погодних тенденцій в дослідженні також були використані історичні погодні дані. «Якщо ми поглянемо назад і порівняємо температурні рекорди, то стає очевидним, що сьогоднішня надзвичайна спека та кліматичні моделі значною мірою перегукуються з минулим», -стверджує Діффенбах.

Підвищення температури становить реальну загрозу здоров'ю людини та виробництву сільськогосподарських культур. Дослідження також вказує на європейські теплові хвилі 2003 року, що спричинили смерть понад 40 тис. осіб, та на експериментальні моделі, котрі засвідчують: літні температури, що мають значний вплив на сою та пшеницю, походять з середнього заходу Сполучених Штатів.

Діффенбах додає: «Той факт, що ми вже бачили ці зміни в історичних погодних спостереженнях, і те, що вони вельми подібні при моделюванні сучасних кліматичних схем, переконує в обґрунтованості наших прогнозів щодо сталого підвищення сезонних температур  упродовж наступних декількох десятиліть».


Для   КліматІнфо   переклала та підготувала Вероніка Казіна

Редактор: Ігор Стоєцький

Поділитись в соціальних мережах: