strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Дороги — джерело енергії майбутнього?

Розумні дороги Не дивуйтесь, якщо незабаром дороги самі генеруватимуть енергію, а водіям доведеться вчитися їздити по склу. Використанням сонячних панелей для обігріву та електрифікації будинків, зарядки ноутбуків та мобільних телефонів, а також в якості дорожньої розмітки вже нікого не здивувати. Натомість винахідницький запал американця Скотта Брюсоу вийшов далеко за звичні для нас рамки.

У 2011 році Скотт разом зі своєї дружиною Джулі виграв третій грант від Федеральної дорожньої адміністрації на розвиток проекту «Сонячні дороги». Ідея полягає у використанні сонячних батарей як дорожнього покриття замість звичного для нас асфальту. «Сьогодні лише в США автобани займають площу в 40,2 кв. км. А тепер уявіть — якщо всі їх покрити сонячними модулями ефективністю хоча б у 15 %, дороги за рік вироблятимуть втричі більше енергії, ніж США споживають за цей період», – зауважує Брюсоу.

Такі підрахунки дійсно вражають, особливо якщо зважати на те, що ця енергія буде абсолютно безкоштовною, і дороги зрештою повністю відшкодують затрати на своє будівництво.

За задумом Скотта сонячні модулі мають покриватися надзвичайно міцним, стійким до пошкоджень склом, яке, до речі, ще необхідно винайти. Воно має захищати панелі, витримувати великі навантаження, але при цьому вільно пропускати сонячні промені на поверхню модулів.

Винахідник також планує нашпигувати панелі сенсорами та освітлювальними приладами, які дозволять автобану аналізувати швидкість їзди автомобілів та, наприклад, попереджати їх про необхідність загальмувати. Також планується сповіщати водіїв про початок затору, аварійну ситуацію і погодні умови. А вмонтовані нагрівні прилади дозволять забути про необхідність очищення доріг від заметів у зимову пору.

Амбіційні плани Скотта сягають глобальних масштабів. Він мріє побудувати всесвітню мережу «сонячних доріг», яка дозволить західній та східній півкулі обмінюватися енергією. Іншими словами, ми будемо освітлювати свої будинки енергією, яку в цей час акумулюють автобани американського континенту.

Якщо усе прочитане видається вам надто утопічним — не поспішайте з висновками. Звичні для нас польоти в космос та незамінна мережа Інтернет кілька десятиріч тому були чи не більшою дивиною. А от увага, якою уряд США наділяє програми Скотта, змушує замислитися: а можливо, те, що зараз видається нам фантастикою, насправді — дороги майбутнього?

Для КліматІнфо підготувала Ольга Сергієнко

Редактор: Валентина Кучинська

Поділитись в соціальних мережах: