strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Другий шанс для різдвяних ялинок

Бойскаути перетягують дерева в дюни в рамках щорічної боротьби за зміцнення дюн

Всі вже давно обмінялися подарунками, а щодо святкування залишилися тільки найкращі спогади. Єдине, що досі нагадує про новорічні клопоти - ошатна ялинка в кутку. Куди ж подіти дерево, що скоро зів'яне, але все ще наповнює будинок особливим хвойним ароматом. На відміну від нашої країни, де дерева  переважно опиняються на звалищах після свят, в США їм знайшли краще застосування.

Так, наприклад, у місті Берлінгтон, штат Вермонт, різдвяне дерево - дуже цінне паливо для обігрівання будинків . Протягом останніх 20-ти років електростанція «McNeil Wood» та лісовий склад «Yard Waste Depot» організовують щорічний проект зі збору ялинок і сосон для їх дальшої переробки.

Щороку склад збирає близько 2500 дерев від жителів Вермонта і реалізаторів, що приносять сюди непродані залишки. На складі дерева подрібнюють в стружку і тріски. Потім вермонтці можуть або забрати стружку (мульчу) для своїх садків, або віддати її місцевій електростанції.

Більшість людей вважають за краще віддавати стружку на станцію, де подрібнене дерево спалюють для вироблення електроенергії. В результаті утворюється близько 50 Мвт енергії , і цього достатньо для обігріву приблизно 50 тисяч будинків Берлінгтона.

Схожий проект існує і в Нью-Йорку. Так званий « Фестиваль мульчування » («Mulch Fest») відбувається щороку на початку січня. Ньюйоркці приносять свої ялинки на спеціальні ділянки, обладнані подрібнювачами. Отриману з дерев мульчу люди забирають додому.

- Ми багато років викидали ялинки, але потім перейшли до природної системи переробки, яка, крім того, економить кошти, - говорить Адріан Бенепе (Adrian Benepe), керівник Департаменту парків та місць відпочинку Нью-Йорка. - Людям, які з теплом ставляться до своїх різдвяних ялинок, важко їх просто викинути. Вони вважають за краще зробити з них щось корисне.

Фестиваль стартував у далекому 1988 році. Першу переробку різдвяних дерев організувала група бойскаутів, маючи лише один подрібнювач . Ідея виявилася успішною – її підхопила міська влада. На сьогодні в Нью-Йорку є близько 70 майданчиків для збору ялинок, а минулого року було перероблено близько 17 тисяч дерев Мер Майкл Блумберг (Michael R. Bloomberg) (праворуч) та керівник Департаменту парків Нью-Йорка Адріан Бенепе (Adrian Benepe) беруть участь в мульчуванні в Travers Park в Квінсі
Не менш оригінальний спосіб використовувати дерева придумали на іншому кінці країни: там з них будують будинки для риб . У Хелдсбургі, штат Каліфорнія, керівництво винного заводу «Jordan Vineyard and Winery» щорічно «втоплює» різдвяні ялинки в місцевому озері Jordan Lake. В такий спосіб керівники компанії, що є затятими рибалками, піклуються про окунів цього озера. Крім того, завод нерідко розважає своїх гостей риболовлею.

- Одного разу ми зрозуміли: різдвяні дерева можна не викидати, а раціонально використовувати, – і помістили їх в озеро, - розповідає Тім Спенс (Tim Spence), виробничий директор компанії.

- Для успішного вирощування трофейного великоротого окуня треба забезпечити йому якнайкращі умови, - вважає виконавчий директор винзаводу Джон Джордан (John Jordan). За його словами, у різдвяних ялинках ховається дрібна риба, що є поживою для хижих окунів.

Вперше свої власні святкові ялинки Спенс і Джордан помістили в озеро близько 6-ти років тому. Тепер це стало корпоративної традицією, в якій бере участь все більше працівників компанії. До ялинок прив'язують важке каміння і опускають їх на дно, на 14-футову глибину. За станом дерев стежать за допомогою підводних камер. Як жартує Спенс: « Ми робимо це, тому що риба теж не проти відсвяткувати Різдво ».
  
Ще один спосіб отримати користь з різдвяних дерев придумали в національному парку Fort Macon в штаті Північна Кароліна. Протягом останніх 30-ти років за допомогою різдвяних ялинок зміцнюють і підтримують в нормальному стані прибережні дюни .

- Дюни дуже важливі для всієї екосистеми парку , - розповідає його доглядач Ренді Ньюман (Randy Newman).

Дерева розміщують на березі, де вони швидко накопичують пісок. Нові дюни замінюють ті, що були знищені ураганами і бурями. Вони також захищають материкову рослинність від суворих морських бризів. Завдяки регулярному відродженню дюн парк (з територією в 422 акри) може щорічно відвідувати більше 1 мільйона людей.

Читайте також Яка ялинка найбільш екологічна?  

 

 

Для КліматІнфо переклала та підготувала Анастасія Шевченко

Редактор: Анастасія Чабаненко

 

Поділитись в соціальних мережах: