strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Еко-графіті: ніякої фарби. Хочете навчитись?

eco-graffiti У рамках Кліматичних тижнів у суботу, 26 жовтня, у Києві відбудеться акція - екологічне графіті «Клімат і людина». Що таке екологічне графіті, як воно виглядає і як створити власне? Розберімося.

Уявіть собі форму мистецтва, що використовує живі матеріали , котрі дихають; форму мистецтва, яка створює міні-екосистеми , зазвичай, зі складних, але красивих візерунків. Таке мистецтво змінює обличчя міських пейзажів і дає інше визначення терміну «міські джунглі». У результаті – місто заново вдихає життя . Наразі найвідоміші види екологічного графіті – це пилове та зелене.

Пилове графіті (реверсивне графіті, графіті-навпаки, чисте графіті) – це метод створення тимчасових або напівпостійних зображень, зазвичай, на стінах завдяки усуненню бруду з них.

Як приклад - усім знайомі малюнки «помий мене» на задньому вікні автомобіля. Активісти ж займаються масштабнішими картинами, коли зброя художника – це миючі засоби, а ворог – вітер, дощ та забруднення. Таким чином - це форма мистецтва, котра видаляє пил і бруд, а не додає фарбу.

clean_graffiti (Пилове графіті у Сан-Франциско)

На відміну від багатьох інших видів стрит-арту, пилове графіті є законним, оскільки фактично є очищенням міських поверхонь від бруду. Винятком можуть бути образливі пилові графіті або такі, що пошкоджують поверхню.

 

 

Зелене графіті (мохове графіті) – це світ шедеврів, створених з моху і трави. green_graffiti

(Дерево з моху є домівкою для птахів зі шпалер Інке Хейланд (Inke Heiland))

Його можна розцінювати як новий стиль партизанського садівництва. Адже замість того, щоб використовувати шкідливі токсичні хімічні речовини, прихильники зеленого графіті створюють шедеври з моху. У результаті з’являються нешкідливі твори мистецтва.

Читати також: Йарнбомбінг вже близько

Як зробити зелене графіті власноруч?

Складові:

  • одна або дві купки моху (розміром у невеличку жменьку);
  • 2 склянки сколотина (можна замінити йогуртом - як звичайним, так і веганським, АЛЕ не ароматизованим);
  • 2 склянки води;
  • 1/2 ч. л. цукру;
  • кукурудзяний сироп (за бажанням).

Крок 1: Зібрати стільки моху, скільки можна знайти, ну, або купити.
Крок 2: Вимити мох, щоб якомога більше очистити коріння від грунту.
Крок 3: Розділити мох на маленькі частини і помістити у блендер.
Крок 4: Додати сколотину/йогурт, воду і цукор. Змішати суміш до стану однорідності. За текстурою має бути схоже на фарбу.
Якщо суміш за консистенцією рідкувата (може капати), то слід додавати кукурудзяний сироп до отримання бажаного результату.
Крок 5: Використати пензлик, щоб нанести мохо-фарбу на поверхню, де планується графіті.
Крок 6: За можливості, через тиждень побризкати графіті водою (щоб забезпечити ріст моху, особливо якщо середовище існування графіті – сухе) або використати більше мохо-фарби.

making eco-graffiti

Якщо зелений напис не постраждає від рук хуліганів, то розростатиметься вшир, букви почнуть зливатися і настане день, коли напис зникне, перетворившись на зелений килим на білій, червоній або сірій стіні.

Одна з найвідоміших авторів зеленого графіті – ]]> Анна Гарфорт ]]> (Anna Garforth). Художниця з Великобританії вміє перетворювати на твори вуличного мистецтва замшілі стіни старих будинків, осіннє листя, макулатуру та використану упаковку.

autumn graffiti autumn_graffiti_2

Восени вона закуповує зубочистки й блукає парками і алеями, збираючи золоте листя. Потім іде до берега каналу Риджентс Ченел, де паливні буржуї зводять газосховище. Написом « Подумай ще раз » Анна закликає перехожих до важливої думки щодо розумного витрачання життєво необхідних ресурсів – природного газу і чистої води.

Нещодавно компанія прогресивно налаштованої молоді допомогла Гарфорт написати на сітчастій огорожі використаними поліетиленовими і паперовими пакетами слово «used», тобто «б/у».

used

Від перекладача: чудово, що у світі ще є люди, які можуть вносити в урбанізоване суспільство трошки естетичної та природної краси, трошки фантазії і гумору, трошки затишку і натхнення. Такими людьми можете стати й ви. Приходьте 26 жовтня у Гідропарк. Беріть участь в інших заходах Кліматичних тижнів. Більше інформації ]]> тут ]]> .

Для КліматІнфо переклала та підготувала Вероніка Казіна

Редактор: Інна Лиховид

Поділитись в соціальних мережах: