strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Екологічний туризм в Україні: як добре відпочити без шкоди для природи

Пирятинський національний природний парк Попри те, що літо скінчилось, про відпустку подумати ніколи не пізно. Хтось надає перевагу екзотичним країнам з тривалим перельотом, чужою культурою, гарною, проте все ж таки не рідною природою. А хтось, взявши на плечі рюкзак та сівши на велосипед, або ж просто пішки мандрує просторами рідної країни. Такий вид туризму називають екологічним і головним його принципом є відпочинок без шкоди для природи, не забруднюючи її купами сміття та автомобільними викидами.

Екологічний туризм є не просто прогулянкою по національному парку або заповіднику, він в першу чергу розвиває повагу до природи, підвищує екологічну культуру мандрівників, бере до уваги інтереси місцевого населення й запобігає негативному впливу на екологію, культуру й естетику. Об’єктами екотуризму можуть бути об’єкти культурної спадщини, природні й природно-антропогенні ландшафти, де традиційна культура становить єдине ціле з навколишнім середовищем.

Екотуризм наразі динамічно розвивається. Крім того, через менший обсяг необхідної туристичної інфраструктури (готелів, ресторанів, розважальних закладів), з розрахунку витрат, ]]> екотуризм дуже вигідний ]]> .

Що стосується України, тут можна знайти чимало об'єктів екологічного туризму. Переважно цей новий для нас вид подорожей розвинений у західній частині країни, а саме у Львівській, Івано-Франківській, Закарпатській та Чернівецькій області. Тут прокладено багато пішохідних і велосипедних маршрутів по лісах, горах, практикуються сплави по річках. Тому на сьогодні багато готельних комплексів (або колиб) пропонують — крім житла — ще й туристичну програму, котра розрахована не лише молодь, а на дітей та літніх людей. Як варіант можу запропонувати готель ]]> «Ворохта» ]]> , сама в ньому відпочивала влітку і вільне місце неможливо було знайти.

Трохи менше зелений туризм розвинений у Криму, Київській, Полтавській та Дніпропетровській області. Приміром, дуже пізнавальною буде подорож у найбільше в Європі скіфське городище — Більськ, що на Полтавщині. Або село Великі Сорочинці, яке зберегло колорит гоголівських часів. А Крим запропонує вам відвідати ]]> печерні міста та монастирі ]]> , гірські підйоми та ]]> печери ]]> .

Існують різні види екологічного туризму: піший, кінний, водний, сільський і т. п. Сюди ж можна віднести спостереження за флорою і фауною, фото- і кінозйомку тварин, спелеотуризм, ботанічні екскурсії, археологічний туризм, етнографічні тури, риболовлю, збір грибів та ягід.

В Україні є також 40 ]]> Національних парків ]]> , на території котрих можна відпочити. Особливо хочу виділити Шацький (налічує 23 озера) та Ічнянський (неймовірний за красою дендропарк Тростянець).

Екотуризм у Україні набуває популярності щороку. Цьому сприяють як різноманітні ]]> етнофестивалі ]]> , які поєднує проживання на природі, знайомство з культурно-історичною спадщиною, виступи музичних гуртів, так і туристичні походи, організовані школами йоги, клубами альпіністів та ін.

Отож, якщо ви вирішили відпочити без шкоди для навколишнього середовища, то можете скористатись пропозиціями туристичних фірм (на сьогодні вони пропонують широкий вибір турів різної тривалості та вартості) або зібрати команду однодумців, купити рюкзак, палатку, карту, велосипед (хто як забажає) і їхати на природу. Головне не зашкодити ні собі, ні природі і відпочивати з розумом.

Для КліматІнфо підготувала Наталя Волошина

Редактор: Катерина Юрченко

Поділитись в соціальних мережах: