strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Фільмування видобутку золота на Амазонці: повітряна обсерваторія Карнегі зафіксувала знищення лісів та спустошення територій

Amazon_mining Докторові Грегорі Аснеру (англ. Dr. Gregory Asner) не потрібні були гіперспектральні зображення, щоб зрозуміти, що щось трапилося з величними вологими екваторіальними лісами Землі.

Насправді ж жоден із надчутливих сенсорів на борту його дослідницького літака – подарованого повітряною обсерваторією Карнегі – не розповідав страшнішої історії за ту, яку зафіксували звичайні камери, встановлені на його крилах. « Саме такі камери на крилах – звичайні камери для фільмування зображення високої чіткості – зуміли привернути увагу кожного », – розповідає для «Хафінтон Пост» (анг. Huffington Post) доктор Аснер, професор Інституту науки Карнегі, що в Каліфорнії.

Вони виявили значну кількість мертвих територій, що постійно зростають за рахунок збільшення просік на колись вічнозелених просторах Амазонії. Все це – наслідки сучасної золотої лихоманки .

 « Багато бідняків – жителів Андів – спустилися з гір, щоб стати учасниками класичної золотої лихоманки», – пояснив Аснер. «Це абсолютно незаконно. Це безумовно стихійно. І це неофіційно. І десь приблизно у 3 – 5 разів більше, ніж уявляє уряд. Зараз там працює десь 50 тис. рудокопачів ».

Працюючи, вони розгрібають різними пристроями землю Амазонії, завдаючи шкоди не лише ґрунтам, а й людям, що довгий час називають ці території своєю домівкою. Будь-які зауваження вони ігнорують.

« Вражає, що видобуток золота поширюється так швидко », – зазначив Аснер. – « Я був у тих місцях інкогніто. Для людей, які там живуть і працюють, ця ситуація жахлива, але вони особливо не переймаються, бо золото на сьогодні дуже дороге» .

Насправді, Амазонка, можливо, є найбільшою жертвою фінансової кризи 2008 року . Попри різноманітну фінансову допомогу, занепад фінансових установ та ринкова паніка в той сумний рік стали причиною шаленого росту темпів видобутку золота .

Аскер підрахував, що до кризи в Амазонії додавалося 2100 гектарів шахт щорічно. І після цього ціни на золото підвищилися?

Кількість шахт збільшувалася від 2100 до 6500 щорічно – і так триває до сьогодні.

Багата одна людина, бідне людство.


Відтоді, як відеосюжет був завантажений на YouTube 16 вересня, він почав розповсюджуватися з надзвичайною швидкістю, викликавши гнів місцевих політиків та глядачів з усього світу.

« Знищення лісів – це не такий вже й потужний термін, щоб описати усе, що там відбувається », – стверджує для «Амазон Эйд Фундейшн»(англ. Amazon Aid Foundation) перуанський журналіст та політик Гідо Ломбарді (англ. Guido Lombardi). « Це справжнє спустошення територій, схоже на створення пустелі серед вологих лісів Амазонії ».

 

Golden rush

« А зараз ці території подібні до місячного ландшафту: впадини від видобутку зробили землю забрудненою та несприятливою для сільського господарства », – зазначив Ломбарді.

Грег Аснер, чия команда складається з перуанців, американців та канадійців, описує класичні жахи золотої лихоманки – «увесь жахливий цикл», що стосується брутальних угод так званих «золотих баронів», проституції та жорстокого ставлення до дітей .

А ще там є ртуть високотоксичний елемент , який використовують шахтарі, щоб відділити золото від ґрунту.

Кампанія по розоренню Амазонії, що відбувається на 4,1 млн кв. км. у Південній Америці, переконує про незворотність такої ситуації.

У перуанському регіоні Мадре-де-Дьос (ісп. Madre de Dios) незліченно великі за обсягом видобутки золота стали основою для створення цілого наукового напряму. Рівень ртуті тут різко піднімається, як свідчить дослідження, яке опубліковане раніше цього року. Відходи, що утворюються внаслідок видобування , зазначається в «Гардіан» (англ. Guardian), заражають рибу, і цим самим примушують до "дієти" місцеве населення, піддаючи небезпеці людей, а особливо дітей, через неприйнятний рівень ртуті .

Дослідження, що проводиться в рамках Проекту інституту щодо вивчення ртуті в регіоні Амазонії, доводить, що місцеві громади живуть в умовах, де рівень ртуті в п’ять разів вищий за норми , встановлені Всесвітньою організацією здоров’я (ВОЗ). Цей показник лише вдвічі більший за показник у більшості міст регіону.

« Ви дістаєтеся до цих таких бідних поселень, а там в землі закопані великі гроші », – каже випускник Джейсон Скаліон (англ. Jason Scullion), який став одним із перших свідком спустошення, у своєму інтерв’ю для наукового журналу «Нейче» (англ. Nature). « І не дивно, що вони хочуть знайти їх і відкопати ».

 

Видобуток – ледь не єдиний вид діяльності, що ошукує і забруднює   Амазонію . У вересні Бразилія подивилася на проблему спустошення територій під іншим кутом. За словами « Рейтер», к осмічна агенція компанії використала супутникові знімки, щоби вказати на видобування, яке призвело до масового знищення лісів (приблизно 2766 кв. км були просто вирізані у період між серпнем 2012 та липнем 2013 року. А це приблизно вдвічі більше за площу Лос-Анджелеса).

 

Смерть Амазонії, яку вже охрестили « біологічним різноманіттям Ламборджині », за словами біолога доктора Різа Халтера, може стати фатальним вибухом для усіх нас .

Статистичні дослідження, проведені ]]> savetheamazon.org ]]> , доводять, що така сувора реальність є початком нашестя видобування, вирубки лісів та розробки корисних копалин в Амазонії.

Вологі екваторіальні ліси виділяють п’яту частину атмосферного кисню. П’ята частина прісної води міститься в цьому регіоні. І четверта частина усіх ліків походить звідси.

 

Очевидно, що ці широкі і досі нерозвідані території   не дарма називаються легенями планети . Проте цей орган, схоже, перестає належно функціонувати.

 

У вересні Хальтер написав у свому блозі, що джунглі «… тепер хворіють. Посухи спустошують вологі ліси, залишаючи пустельними мільйони квадратних кілометрів. Вони не лише знищують мільярди дерев, але й перетворюють їх на купи гниючих відходів, що виділяють в атмосферу тисячі мегатон вуглекислого газу і ще більше погіршують ситуацію . Якщо вологі ліси Амазонії зникнуть, Земля втратить свою потужну машину з виробництва хмар, натомість стане отримувати шкідливу сонячну радіацію, адже без хмар неможливо буде її відбивати ».

Щиро кажучи, все це відображення нашої власної жадібності та нестриманості. Gold mining

« Незаконний видобуток в Мадре-де-Дьос неймовірно зріс за останніх десять років через збільшення ціни на золото та спрощений доступ до корисних копалин », – каже Сара дю Понт (англ. Sarah duPont), виконавчий директор «Амазон Ейд Фундейшн», –  а це призводить до спустошення колись недоторканої та найбагатшої на біологічні види території ».

Працюючи в Амазонії останні п’ять років, дю Понт може оцінити всі жахи золотої лихоманки, особливо знищення вологих лісів.

Минулого року вона випустила документальний фільм « ]]> Золото Амазонки ]]> », який підтверджує спустошення територій Амазонії.

« Через те, що золото видобувають на віддалених, частіше за все неконтрольованих владою територіях », – пояснює вона, – « важко дізнатися, як далеко зайшла ситуація, а фільмування може показати, як все насправді відбувається і наскільки серйозно ».

Для КліматІнфо переклала ]]> Наталія Берестецька ]]>

Редактори:  Олександра Гординчук,   ]]> Анна Гулюк  ]]>

Поділитись в соціальних мережах: