strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Історична кліматична угода відображає реальну зміну світу і захищає вразливих людей

Підписання кліматичної угоди В історичний момент усі країни світу об’єдналися, щоб заявити, що для викопного палива гру закінчено.  Підтримуючи таку амбітну угоду, уряди продемонстрували єдність із тими країнами, які найбільш вразливими у світі.   

Для світових лідерів важка робота починається просто зараз. Паризька угода не є кінцевою точкою, а швидше переломним моментом для кліматичного руху.

195 країн попри традиційні розбіжності домовилися об'єднатися навколо найбільшої моральної проблеми нашого часу і скріпити справу історичною кліматичною домовленістю.

Паризька угода – всеосяжний, амбітний, науково обґрунтований договір, який визнає актуальність і масштабність дій, необхідних для вирішення проблеми зміни клімату, і прискорює перехід від брудної до чистої енергії – процес, який уже йде повним ходом.

Паризька угода знаменує кінець ери викопного палива, даючи світові інструменти для переведення кількості викидів у чистий нуль, має захистити бідних і вразливих, та вирішити надзвичайну ситуацію із забрудненнями в Індії та Китаї.

Люди мирно маршували вулицями упродовж багатьох років, у той час як різні групи, такі, як релігійні і медичні організації, батьки, члени профспілок, корінні народи, міста, підприємства, інвестори та інші вже давно закликали діяти на захист клімату. Громадянське суспільство буде продовжувати чинити тиск на лідерів, починаючи від сьогодні і протягом найближчих кількох місяців, щоб упевнитися, що реальні світові зміни прискорюються. У дусі цієї глобальної відповіді на глобальну кліматичну кризу Паризька угода йде далі, додаючи нову вимогу зробити реальний і відчутний внесок.

Ключові моменти

Усі країни зіткнулися з фундаментальними змінами, які вже відбуваються у світовій економіці, і немає змоги далі ігнорувати зростаючі виклики щодо дій на захист клімату. 195 країн використали свою колективну силу, щоб захистити громадськість і підготувати юридично обґрунтовану угоду боротьби із загрозою кліматичних змін. Вона включає дотримання довгострокової мети довести викиди до нуля і регулярний перегляд національних зобов'язань раз на п'ять років, щоб додержуватися цієї мети.

Оскільки наслідки зміни клімату завдають шкоди побуту громад по всьому світу від індійського міста Ченнай і Філіппін до Великобританії, то голос найбільш вразливих громад було почуто в Парижі, як ніколи раніше, і нова угода визнає їх потреби і проблеми. Вона «тримає двері відкритими» для зменшення потепління на 1,5 °C, у той же час установлюючи планку посиленої підтримки найбільш уразливих верств населення, включно зі збільшенням масштабів фінансування.

Читати також:  COP21: У Парижі обертаються мільярди кліматичного фінансування

У той час як Париж знаменує початок нової ери для кліматичних дій, багато що слід зробити урядам країн для подальшого прискореного переходу на стовідсотково відновлювальні джерела енергії у майбутньому і забезпечити адаптування громади та її захист від впливу клімату. Усі погляди зараз спрямовані на те, як країни використають зобов’язання, закріплені в Паризькій угоді, щоб прискорити тривалий енергетичний перехід на національному рівні, повернутися до обговорення і збільшити свої кліматичні зобов'язання якомога швидше.

Паризька угода не є кінцевою точкою, а швидше переломним моментом для кліматичного руху. Кожен ризикує постраждати від потепління на планеті, і завчасне збільшення дій принесе користь усім нам. Позаяк кліматичні переговори ООН завершилися, люди з усіх верств суспільства починають сильніше наполягати на тому, щоб зберегти викопне паливо в землі , обираючи натомість простий перехід у майбутньому на живлення від поновлюваних джерел енергії. Оскільки цей перехід стає сильнішим і швидшим після Кліматичного саміту в Парижі, громадяни всього світу продовжуватимуть вимагати від урядів і корпорацій діяти відповідально, адже вони працюють, щоб зробити дух угоди частиною усіх сфер нашого життя.

Для КліматІнфо переклала та підготувала Альона Маліченко

Редактор: Марія Косенко

Поділитись в соціальних мережах: