strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Історія про чудову людину, яка рятувала світ

МС Девіс Nokuse – найбільший приватний заповідник на території США, загальна площа якого – 21,5 тис. гектарів. Заповідник розташований у графстві Уолтон на північному заході Флориди. Масштабний проект із відновлення екологічного надбання цього регіону належить людині на ім'я Маріон Кліфтон Девіс або М.С. Девіс (Marion Clifton Davis).

З 2000 року він активно займався збереженням, захистом і відновленням унікального ландшафту Флориди, більшу частину якого було зруйновано сільським господарством і будівництвом. З того часу в заповіднику висадили біля 8 мільйонів саджанців, які сьогодні вже можна назвати лісом і які є домівкою для багатьох зникаючих видів тварин. Проте М. С. Девіс не зупинявся на досягнутому – програма розвитку проекту Nokuse розрахована на 300 років.

М.С. Девіс був гравцем, упертим бізнесменом, чоловіком, який завжди досягав свого, і людиною, яка захищала природу Флориди. За останні два десятиліття його кмітливість і гроші врятували тисячі гектарів лісу і боліт на Півдні США та допомогли зберегти більше ніж кілька зникаючих видів. Він робив це не привертаючи уваги аж до 2015 року, коли його ім’я було записано до зали слави Смітсонівського інституту і прозвучало по Національному громадському радіо США.

МС Девіс

«М.С. Девіс, напевно, один із найвпливовіших людей, про яких ви ніколи не чули», – сказала Джулі Хаузерман (Julie Hauserman), колишній репортер «Таймс», яка працювала з ним консультантом з екологічних питань протягом семи років.

Маріон Кліфтон Девіс виріс у сільській місцині в окрузі Санта-Роса. «Я жебрак з великої дороги», – сказав сам Девіс Смітсонівському інституту, який описав його такими прикметниками, як «товариський», «пом’ятий» і «сильний».

Батько Девіса помер, коли той був маленьким. Щоб підтримати свою матір і двох сестер, він почав чистити басейни, потім перейшов до підпільної гри в покер. Своїми виграшами він оплатив власне навчання у коледжі та юридичній школі.

Він займався юридичною практикою, але ця робота не була йому до вподоби, тому він спробував себе в іншому – продавав нафту, газ і деревину, скуповував зубожілі компанії і ставив їх «на ноги».

Проте чогось у його житті не вистачало. Він заробив мільйони, одружився зі своїм шкільним коханням , справжньою леді з Півдня на ім'я Стелла, в они виростили трьох дочок , які пішли у світ своїм шляхом. Але що тепер? У чому знайти сенс?

І от біля 20 років тому світогляд М.С. Девіса радикально змінився. Почалося все з непоказного випадку – якось чоловік застряг у заторі, до того ж йшов сильний дощ і він був дуже роздратований. Нарікаючи на негоду й зіпсовані плани, Девіс побачив шкільний намет, на якому вимальовувався напис «Презентація чорного ведмедя». Не зовсім розуміючи навіщо, він попрямував до нього, навіть не здогадуючись, чи були коли-небудь у штаті Флорида чорні ведмеді. Так завдяки випадку бізнесмен почув лекцію для дітей про їхній рідний край, про загибель природи і про необхідність берегти її всіма можливими способами.

У той момент М.С. Девіс знайшов своє покликання і повністю віддався йому, читаючи книги з екології і максимально ґрунтовно вивчаючи екологічні проблеми , актуальні для штату Флорида. Незабаром американець вирішив присвятити всього себе і весь свій статок захисту і збереженню природи. Проекту він дав назву Nokuse, що в перекладі з мови одного індіанського племені означає «Чорний ведмідь».

Девідс та його команда

Протягом кількох років М.С. Девіс придбавав землі в лісозаготівельних компаній, щоб відновити лісові насадження, які вирубали ще у 1930-х роках , – більшість у Флориді, але також і в Луїзіані, Міссісіпі, Теннессі, Алабамі, Джорджії та Кароліні. Він також купив печери в трьох штатах, щоб урятувати їхніх мешканців – кажанів. Він придбав 2-кілометрову ділянку землі по обидві сторони шосе у Флориді і побудував підземний перехід для прісноводних черепах, щоб вони могли безпечно потрапити з одного озера в інше. Загалом він витратив понад 90 млн доларів.

Врятована черепаха

У 2005 році він і його команда відшукали болотну сосну, яка росла у Флориді багато років тому, і посадили 8 мільйонів її саджанців. За час своєї роботи чоловікові вдалося повністю відновити екосистему, яка раніше була на цій землі. Нині в цій місцевості мешкають рисі, орли, лисиці, скопи, броненосці, єноти та інші тварини.

Саджанці сосни

«Чорний ведмідь» – це величезний проект із реставрації знищених лісових масивів, який триватиме століття, але саме це й входило в плани Девіса, адже він дивився на 300 років уперед. Свій статок, крім вкладів у довгострокову програму розвитку свого дітища, мільйонер виділив ще й на підтримку центру екологічної освіти , створеного для навчання тисячі американських школярів, які проживають у штаті Флорида. Центр носить ім’я Е.О. Вілсона − біолога й натураліста, лауреата Пулітцерівської премії, який виріс у штаті Алабама. Вілсон став головним поборником роботи Девіса і його другом. Обидва виношували ідею зробити діяльність Девіса глобальною, з'єднавши парки і заповідники по всьому світу разом, але, на жаль, їхні плани не справдилися. У 2014 році у М. С. Девіса діагностували неоперабельний рак легенів 4-й стадії, але навіть це він називав «шляхом природи». На жаль, 11 липня 2015 року у віці 70-ти років чоловік пішов із життя. Нині видатну справу М.С. Девіса продовжують команда проекту «Чорний ведмідь» і його сім'я.

Для КліматІнфо переклала та підготувала Альона Маліченко

Редактор: ]]> Марина Шовкопляс ]]>

Поділитись в соціальних мережах: