strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Калтех шукає «нову божевільну науку»

Зелена наука Інститут ім. Резніка, він же «Студія сталого розвитку Каліфорнійського технологічного інституту» (скорочено  «Калтех»),  розробляє нові методи використання природних ресурсів.  За словами виконавчого директора інституту Ніла Фромера (Neil Fromer): «Ми не використовуємо ресурси нашої планети навіть з натяком на ефективність». На його думку, Інститут працює, щоб виправити це становище, в першу чергу, присуджуючи стипендії молодим талановитим науковцям, які працюють у сфері енергозбереження.

Фото: Сергей Нівенс (Sergey Nivens)/Shutterstock.com

Як зазначає Фромер, Інститут ім. Резніка допомагає перспективним проектам знайти подальшу фінансову підтримку: «Наприклад, Об’єднаний центр штучного фотосинтезу був створений нами і нашими попередниками, він здійснив критичну масу досліджень і у результаті перетворився на 125-мільйонний дослідницький центр. Це дійсно важливо».

Фромер наголошує, що питання енергетики багатогранне і знаходиться в самому центрі сьогоднішніх досліджень щодо сталого розвитку:  «Вирішення цієї проблеми вимагає соціальних і політичних змін, зміни бізнес-практик. Разом з тим, необхідно створити нову «божевільну науку», інноваційні технології, які будуть використовувати наші природні ресурси настільки ефективно, наскільки це можливо».

Калтех шукає нові, геніальні ідеї. Якщо у Вас є шалений проект, що врятує світ   Інститут ім. Резніка може надати нагороду саме Вам. Деталі можна знайти ]]> тут ]]> .

«Справжня інновація може змінити наше уявлення про світ вже сьогодні»,   наголосив директор інституту, Гаррі Атвотер (Harry Atwater), представляючи переможців 2015 року на дискусійній панелі в Аспені.    « Мета нагороди – підтримати інноваційні розробки, що вже стали відомими в науковій спільноті, але ще не потрапили «в об'єктив» громадськості ».

Переможці 2015

Переможці 2015 року (з лівішого центра праворуч):  Деліа Міллірон,  Джоель Доусон, І Цуй та    Міка Ярвінен. Не зображено: Цутому Йороі
Фото: Інститут ім. Резніка

«Ні» відходам!

Міка Ярвінен (Mika Järvinen), доцент Університету Аалто у Фінляндії, виграв нагороду за розробку процесу, що не лише очистить атмосферу від шкідливих викидів вуглецю, але й звільнить світові звалища від 500 мільйонів тон шлаку, які залишаються після виробництва сталі. «На мою думку, ми повинні назавжди позбутися слова «відходи»,   наголосив молодий науковець.    « Ресурси нашої планети не нескінченні, ми мусимо залишити щось нашим нащадкам ».

Деліа Міллірон (Delia Milliron), доцент Техаського університету, отримала нагороду за розробку технології «розумних вікон» . За допомогою спеціальної суміші нано-кристалів вони здатні збільшувати чи зменшувати силу електричного заряду. «Покриття є повністю прозорим, воно контролює кількість тепла, отриманого від сонця», - повідомила Деліа. Таким чином, за допомогою вимикача або комп'ютерної системи, будинок може впустити велику кількість світла, але малу тепла, чи навпаки. Науковець зазначила, що в США чверть енергії використовується на опалення і освітлення будівель. «Ми могли б зберегти багато енергії, якби розумніше використовували енергообмін будинків з навколишнім середовищем», - підкреслила розробник.

Наздогнати потяг

«Використання енергії засобами зв'язку і обчислювальними машинами збільшується щодня. Це свого роду потяг, що стрімко мчить», - зазначив Атвотер.

Джоель Доусон (Joel Dawson) прагне його наздогнати і сповільнити. Розробка науковця різко знижує кількість електроенергії, необхідної для роботи як окремих стільникових телефонів, так і базових станцій. Доусон зазначив, що його технологія особливо важлива для країн третього світу, де одразу можна провести новий вид бездротової мережі за його проектом.

Сонячний килим

І Цуй (Yi Cui)  розробив акумулятор підвищеної ємності і прагне досягти масового виробництва . Ці акумулятори виробляють в три рази більше енергії, ніж існуючі подібні пристрої, і коштують на одну третину менше. І також працює над розробкою нових сонячних батарей, що замінили б важкі панелі на легкі конструкції, які можна розстеляти на даху, як килим.  «З проблемою завжди приходить можливість», - сказав Йі.  «Можливо, зараз прийшов час для нової промислової революції».

За матеріалом Боба Сілберга (Bob Silberg)

Для КліматІнфо переклала та підготувала Юлія Кос

Редактор: Тетяна Фарафонова  

Поділитись в соціальних мережах: