strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Кенія запроваджує найжорсткіші у світі покарання за використання пластикових пакетів

Сміття у Кенії Нещодавно у країні заборонили виробництво, продаж та використання пакетів. Урядовці наголошують, що ця заборона в першу чергу стосується виробників та продавців.

Фото: Даніель Ірунгу (Daniel Irungu)/EPA

Кенійці, які виробляють, продають чи навіть користуються пластиковими пакетами, ризикують бути ув'язненими до чотирьох років чи отримати штраф до 40 тис. дол. США. У країні запровадили найжорсткіші у всьому світі заходи боротьби із пластиком, який забруднює довкілля.

Східноафриканська держава приєдналася до понад 40 країн, які заборонили, частково заборонили чи наклали додаткові податки на використання пластикових пакетів , серед яких Китай, Франція, Руанда та Італія.

Більша частина таких пластикових пакетів потім потрапляє до світового океану ; через них морські жителі, наприклад, черепахи та птахи, помирають від задухи, а дельфіни та кити, наївшись цього сміття, помирають від голоду.

«Якщо нічого не зміниться, до 2050 року пластику в океані буде більше, ніж риби», — говорить Габіб Ель-Хабр (Habib El-Habr), експерт з питань боротьби із забрудненням в океанах, який працює за програмою ООН у Кенії зі збереження довкілля.

Пластикові пакети, розпад яких, за словами Ель-Хабр, може тривати від 500 до 1 000 років, потрапляють і у наш організм через рибу та іншу тваринну їжу, яку ми споживаємо. У Найробі на шкуродернях зафіксували випадки, коли із шлунків корів, забитих на м'ясо, діставали по 20 пакетів.

«Ще 10 років тому у нас не було такої проблеми. Але вже сьогодні ми бачимо ці випадки щодня», — говорить місцевий ветеринар Мбуті Кіньянджуі (Mbuthi Kinyanjui), спостерігаючи за тим, як працівник шкуродерні дістає зі шлунка корови пластикові пакети.

Законодавство Кенії дозволяє поліції переслідувати навіть тих, хто несе в руках пластиковий пакет . Але Джуді Вакхунгу (Judy Wakhungu), Міністр з питань охорони довкілля Кенії, наголошує, що, в першу чергу, такі заходи націлені на виробників та постачальників пластикових пакетів.

Понад 10 років Кенія намагалася запровадити цю заборону на пластикові пакети. Авжеж, такі заходи не всім до вподоби.

Самюель Матонда (Samuel Matonda), представник Асоціації виробників Кенії, наголошує, що така заборона призведе до скорочення 60 000 робочих місць та закриття 176 виробничих компаній. Кенія — великий експортер пластикових пакетів у регіоні.

«Ця заборона торкнеться всіх і матиме великі наслідки», — говорить Матонда. — «Навіть жінки, які продають овочі на ринку відчують на собі цю заборону - у чому їхні покупці тепер мають нести додому свої овочі?»

Великі кенійські мережі супермаркетів, наприклад, французький Карефур та Накуматт, вже почали пропонувати покупцям пакети із тканини.

Для КліматІнфо переклала та підготувала Ірина Ісай

Редактор: Анна Грушник

Поділитись в соціальних мережах: