strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Хто марнує природні багатства заради прибутку - рейтинг країн

Хто марнує природні багатства заради прибутку - рейтинг країн

Стрімкий економічний розвиток може коштувати країнам їхнього довкілля.

Нещодавно опублікований Eco2 Index показує, наскільки країни руйнують свої екосистеми в гонитві за високими економічними результатами. Найбільш жадібними виявились Сингапур, Кувейт та Ізраїль. Україна - на 74 місці.

" Ми кожного дня чуємо в новинах про те, як фінансово страждають ті чи інші держави. Однак накопичення фінансового дефіциту тісно пов'язане з екологічним дефіцитом - обидва вони мають вплив на розвиток майбутніх поколінь ", - зазначає професор Рашид Сумайла .

Зібравши дані за 1997-2007 роки зі Світового Банку, показники національного боргу та дефіциту країн світу, а також їхні показники ВВП, дослідники розташували країни відповідно до співвідношення їх економічного та екологічного дефіцитів.

Найбільш розвинуті країни мають стабільну економіку, але їхні природні ресурси вичерпані. Так, США посіли 103 позицію рейтингу, Великобританія - 129, Японія - 144, майже в кінці списку. Сингапур , хоч і має процвітаючу економіку, отримав найнижчу оцінку - 150 - через те, що його економіка повністю покладається на переробку нафти. Екологічний дефіцит Сингапуру, по відношенню до біологічної спроможності (biocapacity) країни склав майже 29000%.

В той же час, деякі країни Південної Америки та Африки показали хороші результати, як в екологічному так і в економічному вимірі, обіцяючи своїм жителям більш стабільне майбутнє з чистим довкіллям і доступом до природних ресурсів.

За даними рейтингу, Україна посіла проміжне 74 місце, з показниками екологічного дефіциту 59%, а економічного - 3,7%.

Загалом, індекс Eco2 показав, що показники стабільно знижувались за останнє десятиліття, поки країни беззастережно використовували свої ресурси. Результати вказують на те, що сьогоднішні країни, які розвиваються, наслідують приклад розвинених націй, котрі ліквідували свій екологічний капітал заради короткострокових цілей.


ТОП-5 країн зі здоровою економікою та екологією:

1. Болівія
2. Ангола
3. Намібія
4. Парагвай
5. Аргентина

ТОП-5 країн з екологічним дефіцитом:
1. Сингапур
2. Кувейт
3. Ізраїль
4. Корея
5. ОАЕ

Місця країн Великої вісімки в Eco2 Index:
1. Канада (15)
2. Росія (31)
3. Франція (77)
4. США (103)
5. Німеччина (119)
6. Великобританія (129)
7. Італія (135)
8. Японія (144)

 

Поділитись в соціальних мережах: