strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Кіотський протокол: Австралія підписалася під другою фазою

Австралія та Кіотський протокол Зобов’язання Австралії скоротити викиди до 2020 року дає нові надії на прогрес у кліматичних переговорах у Досі.

У п’ятницю перемовини щодо нового глобального договору про кліматичні зміни зрушили з місця, коли уряд Австралії оголосив, що вона приєднається до продовження Кіотського протоколу після 2012 року.

У кінці цього місяця уряд ]]> зустрінеться в Досі, Катар ]]> , для обговорення нового договору, котрий буде підписаний у 2015 році та набере чинності з 2020 року. Проте настрій напередодні конференції ООН напружений, оскільки лише деякі країни готові піти на поступки заради компромісу.

Грег Комбет, австралійський міністр з питань кліматичних змін та енергоефективності, ]]> зазначив ]]> , що країна зобов’язується обмежувати свої викиди парникових газів з 2013 по 2020 роки відповідно до двосторонньої Кіотської угоди щодо скорочення викидів на 5% від рівня 2000 року до 2020 року.

Проте він додав, що це не виключає в подальшому можливості Австралії рухатися до межі, яка на 5-15% або на 25% нижча рівня 2000 року, якщо будуть схвалені умови Австралії щодо дій інших країн.

Поточний період зобов’язань згідно з Кіотським протоколом закінчується в кінці цього року, і країни, що розвиваються, непохитні в тому, що йому має бути продовження, якщо вони підпишуть яку-небудь угоду до 2015 року.

Також в п’ятницю Нова Зеландія викликала зустрічний вогонь від захисників навколишнього середовища та опозиційних політиків, відмовившись від другої фази Кіотського протоколу.

Дії Австралії роблять її однією з небагатьох країн, котра погодилась на такі дії, але не є членом Європейського союзу. Звідси випливає, що ]]> введення країною податку на викиди вуглецю в червні ]]> призведе до появи системи торгівлі викидами вуглецю, схожої на операції всередині ЄС, спрямовані на скорочення викидів вуглекислого газу.

Австралія остаточно ]]> ратифікувала Кіотський протокол 1997 в 2007 ]]> при останньому лейбористському уряді після десяти років відмови, незважаючи на попереднє підписання договору. Але подальші уряди знову від нього відвернулись. Зміна клімату є дуже спірним питанням у політиці Австралії – країна надто залежить від вугілля, а також є великим експортером.

«Це надзвичайно приємна заява Австралії та перше розширення міжнародних зобов’язань за межами Європи», — сказав Ед Дейвей, міністр Великобританії з питань енергетики та зміни клімату. — Долучення Австралії дійсно допоможе пришвидшити другий період Кіотського протоколу, котрий є життєво важливим для підтримки узгоджених правил зі скорочення глобальних викидів, оскільки ми переходимо до нової глобальної юридично обов’язкової угоди.

Робота Австралії зі скорочення викидів є сміливої та багатообіцяльною. Я інтенсивно співпрацюватиму з Комбетом та нашими міжнародними партнерами для досягнення ще більшого прогресу в Досі».

Іншою подією, що може зробити переговори в Досі легшими, став результат президентських виборів в США. Хоча ]]> Барак Обама був більш стриманий в питаннях зміни клімату ]]> , його опонент є менш бажаним для вигідної підтримки переговорів, враховуючи масштаб реакції  Республіканської партії США на викиди.

Для КліматІнфо підготуваля Наталія Волошина

Редактор: Олеся Оноко

Поділитись в соціальних мережах: