strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Китайська сірка стримує глобальне потепління

Знову й знову науковці попереджають про глобальне потепління, але дотепер ми його майже не помічали. І на це є свої причини.

Незважаючи на збільшення кількості вуглецю в атмосфері в останнє десятиліття, потепління на Землі майже не відбулося(в середньому температура по планеті зросла на 1 градус Цельсія – прим.ред). Та американські дослідники змін клімату вважають, що це не привід для самозаспокоєння: їх моделювання вказує на те, що штучний парниковий ефект тимчасово компенсується різними охолоджуючими ефектами.


Читайте також   ]]> Китай є світовим лідером зеленої енергетики ]]>


" Один з них – природний одинадцятирічний сонячний цикл ," – доповідає   Роберт Кауфманн ( Robert Kaufmann )   з Бостонського Університету на так званому засіданні "Proceedings" Академії Наук США ("PNAS"). Саме це посприяло зменшенню сонячного випромінювання впродовж останніх десяти років.

Окрім того, варто згадати зміну погодних умов та морських течій у південній частині Тихого океану, які побічно впливають на всю Землю. Так званий   феномен "Ель-Ніньо" поступово перейшов у "Ла-Нінья"   – погодні умови, пов’язані з холодними поверхневими течіями в південній частині Тихого океану, що призводять до загального охолодження клімату.

Людська діяльність також значно вплинула на охолодження Землі, – стверджують науковці. Наприклад, один лише Китай, в період з 2003 до 2007 року, збільшив обсяги використання вугілля майже вдвічі. Для попереднього подібного подвоєння країні знадобилося 22 роки. Завдяки такому збільшенню об’єму спалюваного вугілля   у повітря потрапляє величезна кількість оксидів сірки. Вони утворюють аерозольні частки, які відбивають сонячні промені назад у космос.


Читайте також   ]]> Китай – найбільший забрудник атмосфери ]]>


Окрім того, німецьке видання   ]]> Der Spiegel ]]>   стверджує, що   викиди сірки в Китаї стримують зміни клімату . Адже помічаємо такий парадокс: в атмосферу потрапляє все більше діоксиду вуглецю, але до 2008 року значного підвищення температури не відбулося. Деякі науковці пояснюють цей феномен виключно спаленням брудного вугілля в Китаї. Перш за все сірка, що є його складовою, компенсує так званий парниковий ефект.


Читайте також   ]]> Китай найбільше постраждає від наслідків зміни клімату ]]>


Викиди сірки в атмосферу можуть сповільнювати глобальне потепління Китай, нова індустріальна країна зі значною кількістю викидів парникових газів, не тільки не збільшив загрозу потепління, але й завадив йому. Дослідження доводять, що саме викиди сірки при спаленні вугілля в країні спричинили паузу в змінах клімату, яку дотепер ніхто не зміг пояснити: починаючи з 1998 і до 2008 року загальна середня температура майже не змінилася, попри те, що обсяг викидів парникових газів через людську діяльність продовжував збільшуватися. "Цей парадокс став однією з причин, чому суспільство все більш скептично ставиться до антропогенних змін клімату", – думка групи експертів з вивчення змін клімату на чолі з   Міхаелем Манном (Michael Mann)   та   Робертом Кауфманном   (Бостонський Університет).

Завдяки розвитку економіки в Китаї все нагальніше вимальовується потреба у збільшенні енергоресурсів, і зростають обсяги використання викопного палива. В процесі спалювання вугілля виділяються не лише парникові гази, такі як діоксид вуглецю, а ще й сіркові гази. Відомо, що такі гази можуть охолоджувати атмосферу, крихітні суспензійні часточки відбивають сонячні промені назад у Всесвіт, – готовий ефект для використання в   гео-інжинірингу . У розвинених індустріальних країнах, починаючи з 70-х рр, викиди сірки значно зменшилися завдяки заходам з охорони навколишнього середовища, натомість у країнах, що розвиваються, та у нових індустріальних країнах цього не спостерігається.


Читайте також   ]]> Розвивені країни переносять викиди у Китай ]]>     


Результати досліджень фахівців зі змін клімату вказують на те, що зі збільшенням обсягів спалюваного вугілля, починаючи з 2002 року, було достатньо викидів сірки, щоб частково компенсувати ефект парникових газів внаслідок людської діяльності. Від 0,24 Ват на квадратний метр (Вт/м 2   ) у період з 1997 по 2002 роки ефект потепління знизився до 0,13 Вт/м 2   між 2002 та 2007 роками.

На переконання дослідників, ці результати доводять, що загальноприйняті моделі та уявлення про зміни клімату не втратили своєї актуальності, тому не варто втрачати пильність. Планету Земля може очікувати фаза стрімкого потепління, якщо знову зросте сонячна активність, а нові індустріальні країни, такі як Китай, у рамках проведення заходів з охорони довкілля значно зменшать викиди в атмосферу шкідливих речовин на зразок сірки. Наразі можемо почуватися в безпеці, принаймні від Сонця. Певно, воно вирішило перепочити десь-так з десяток років.


Для   КліматІнфо   переклала та підготувала   ]]> Оксана Дущенко ]]>

Редактор: Ігор Стоєцький       

Поділитись в соціальних мережах: