strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Кліматичні переговори у Варшаві скінчились, боротьба триває

СОР19 Після закінчення переговорів ООН у Варшаві кліматичні активісти кидають виклик брудній енергетиці.

22.11.13, Варшава, Польща. - Закінчення чергового раунду Переговорів ООН зі змін клімату у Варшаві (СОР19) не принесло істотного прогресу з ключових питань фінансування та зменшення викидів парникових газів. У теж час люди по всьому світу об'єднуються , щоб висловити підтримку жителям Філіппін, котрі постраждали від тайфуну Хайян, і невдоволення діями індустрії викопних джерел енергії, що лежать в основі кліматичної кризи [1].

«Тайфун Хайян і нездатність делегатів досягти серйозного прогресу з новою кліматичною угодою у Варшаві викликали хвилю громадських дій по всій Земній кулі», - говорить Мей Буві , виконавчий директор організації 350.org. «Ми спостерігаємо підйом протестних настроїв проти викопних джерел енергії. Люди розуміють, що йдеться про їхнє майбутнє».

Минулого тижня більше 600 000 людей підписали петиції різних організацій, в тому числі 350.org, щоб показати солідарність із Філіппінами і закликати до негайних дій проти змін клімату. У вівторок 350.org та Avaaz в партнерстві з головою Філіппінської делегації на переговорах Йебом Саньо доставили ці підписи безпосередньо на конференцію ООН.

Починаючи з цього четверга, люди по всьому світу проводять поминальні акції зі свічками і використовують хештег #WeStandWithYou, продовжуючи вимагати змін. Такі акції проходять у багатьох країнах, від США до Південної Африки і Філіппін. На Заході, студенти багатьох університетів під час поминальних акцій також вимагають від своїх навчальних закладів відмовитися від вкладення грошей в викопне паливо, кажучи, що необхідно «припинити інвестувати в катастрофи» [2].

«Ще гірше , ніж збільшення кількості руйнівних штормів, той факт, що хоч наша країна зробила дуже незначний внесок у зміни клімату, вона приймає на себе найважчі наслідки безвідповідальності великих забруднювачів» , - говорить Зефані Даніелес, Координатор 350.org в Південно-Східній Азії, яка живе на Філіппінах.

СОР19

У Варшаві громадські організації провели свою власну акцію в четвер в середині дня, залишивши будівлю переговорів. Таким чином вони продемонстрували своє незадоволення відсутністю прогресу і переважною роллю корпорацій в процесі переговорів. Польський уряд не тільки дозволив приватним компаніям бути спонсорами конференції, але також виступив співорганізатором великого саміту по вугіллю під час кліматичних переговорів. 350.org допомогла організувати протест під час вугільної зустрічі на минулих вихідних і приєдналася до страйку громадських організацій у четвер [3].

У четвер вранці 350.org і більше 70 громадських груп видали листа до ООН і секретаріату Рамкової конвенції ООН зі змін клімату з проханням запровадити нові правила, щоб захистити кліматичні переговори від впливу корпорацій. У листі наводиться приклад Всесвітньої організації охорони здоров'я, яка заборонила тютюновим компаніям брати участь у міжнародних переговорах з охорони здоров'я [4].

«Дуже важливо , що групи з різних сфер громадянського суспільства приходять до однакового висновку - щоб була хоч якась надія на міжнародну угоду по клімату, необхідно протистояти впливу компаній- забруднювачів», - говорить Джеймі Хенн, Директор з комунікацій 350.org, котрий знаходиться зараз у Варшаві. «Відмовившись брати подальшу участь у СОР19, ми починаємо боротьбу зі справжніми супротивниками прогресу - вугільними , нафтовими і газовими компаніями, які тримають наші уряди та економіку мертвою хваткою».

У наступні після Варшави місяці 350.org розширюватиме кампанію з припинення інвестицій у викопне паливо, продовжуватиме боротьбу проти найбільших проектів брудної енергетики, таких як нафтопровід Keystone XL , і працюватиме над посиленням глобального кліматичного руху через кампанію Global Power Shift [5].

«Сьогодні всі можливі шляхи до юридично обов'язкової угоди по клімату в 2015 році перекриті впливовими компаніями, які видобувають викопне паливо», - говорить Хода Барака, Менеджер з глобальних комунікацій 350.org. - «Ми вважаємо, що говорити варто саме про це, інакше справжні вирішення проблеми змін клімату ніколи не матеріалізуються. Ця конференція лише допомогла нам усім це усвідомити це чітко і ясно».

 

# # # ПРИМІТКИ ДЛЯ РЕДАКТОРІВ

[1] Супер-тайфун Хайян визнаний найсильнішим тропічним циклоном в світовій історії. Більше 4 мільйонів людей були евакуйовані і близько 10 000 вважаються загиблими. Зміни клімату впливають і будуть продовжувати впливати на тайфуни в майбутньому декількома шляхами: піднімається температура поверхні океану, додаючи більше енергії штормам; збільшується кількість опадів, пов'язаних з тропічними циклонами, тому що тепле повітря несе більше вологи , ніж холодне; підвищується рівень океану, збільшуючи руйнівну силу штормових хвиль.

[2] ]]> http://act.350.org/sign/haiyan/ ]]>

[3] ]]> http://350.org/blog/cough4coal ]]>

[4] Лист доступний тут: ]]> http://corporateeurope.org/blog/open-letter-calling-rules-protect-integrity-climate-policy-making-vested-corporate-interests ]]>

[5] Більше інформації про кампанію з де-інвестуваннюя GoFossilFree: ]]> http://gofossilfree.org/ ]]> . Більше інформації про кампанію Global Power Shift: ]]> http://globalpowershift.org/ ]]>

КОНТАКТНА ОСОБА 350.org в СНД: Юлія Маклюк ]]> Yuliya@350.org ]]> +38 097 144 03 12

Поділитись в соціальних мережах: