strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Клінтон: без участі простих людей зміни клімату не зупинити

екс-президент США Білл Клінтон

Щоб вирішення зміни клімату спрацювало, треба захопити  "уяву простих людей"  – каже екс-президент США Білл Клінтон.
Виступаючи перед групою світових лідерів і впливовою аудиторією, що зібралися на щорічну Глобальну ініціативу, Клінтон наголосив на необхідності залучення пересічних громадян у всьому світі до кліматичних питань новими прогресивними способами. « Повідомлення повинно бути зрозумілим для всіх: вирішення зміни клімату не тягар, а можливість», - сказав Клінтон.
Клінтонова Глобальна ініціатива 2011 проводиться в Нью-Йорку, і міжнародна еліти в черговий раз зібралася в центрі Манхеттена, аби створити нові зобов'язання, що будуть спробою вирішити насущні проблеми планети.


У відкритому пленарному засіданні взяли участь глави держав як із багатих країн, так і країн, що розвиваються, і це послужило підготовкою до переговорів зі зміни клімату COP17 в Дурбані (Південна Африка), що наближаються. Лідери з бідніших країн, таких, як Бангладеш, Гренада, і Малі, закликають до юридично зобов'язуючого глобального механізму для зниження викидів вуглекислого газу. Президент Європейської комісії заявив, що ЄС готовий підписатися під такою схемою, але тільки якщо не це підуть інші країни світу, великі забруднювачі
Бангладеш перебуває під прямою загрозою підвищення рівня моря , сказала Шейх Хасина, прем'єр-міністр Народної Республіки Бангладеш. Мільйони людей будуть переміщені в результаті підйому рівня води, якщо нинішні тенденції збережуться, попередила вона.
Клінтон висловив збентеження, що США не роблять більше для боротьби зі зміною клімату.


Тіллман Томас, прем'єр-міністр Гренади, зазначив, що глобальне потепління, швидше за все, зруйнує індустрію туризму, життєво важливу ​​ для острівних держав .
Обговорення ще раз підкреслило знайомі теми кліматичної дипломатії: країни, що розвиваються, прекрасно розуміють серйозні загрози, які походять від зміни клімату, і відчайдушно виступають за вжиття заходів – і що глобальна бездіяльність походить із найбільш промислово розвинених, найбільш забруднюючих країн. У першу чергу, це США.


Клінтон похвалив президента Мексики Феліпе Кальдерон Інохоса за прогрес, досягнутий у 2010 році на коференції  ООН зі зміни клімату в Канкуні, де лідери підтвердили відданість боротьбі з глобальною загрозою після катастрофічної зустрічі в Копенгагені у 2009 році.


"Процес був врятований у Канкуні," сказав Баррозу, "але тепер йдеться про його реалізацію".
Поточні зобов'язання зі скорочення викидів дають тільки 60 відсотків того, що необхідно , за словами Баррозу. Він закликав до сильнішої перевірки правил, які будуть прийняті на майбутньому саміті щодо зміни клімату в Дурбін, Південна Африка. "Прозорість є ключовою",  – додав він.
У той час, як США і Європа стурбовані управлінням розвинених країнах світу через найгіршу глобальну рецесію за останні покоління, боротьба зі зміною клімату є питанням безпосереднього значення для бідних країн Азії та Африки .


« Кліматичний порядок денний також є програмою економічного розвитку », – сказав Жозе Мануель Баррозу, президент Європейської Комісії
Клінтон, виступивши у кінці дискусії, запропонував деякі ідеї для просування вперед. " Ми повинні змусити простих людей розуміти, що це не економічна проблема, а економічні можливості ", – сказав він.


Він високо оцінив те, що президент Мексики Феліпе Кальдерон зробив зусилля висадити мільйони дерев.


Читайте також Діти посадять мільйон дерев у кожній країні


" Він знайшов спосіб захопити уяву свого народу ",  – заявив Клінтон. «Він знайшов хороший, популярний спосіб привернути громадян до проблеми клімату. І ось що трапляється у всьому світі, з Малі до Словенії, до Мексики».
"Ми повинні зробити цю роботу на основі простих людей", – сказав Клінтон. " Якщо ви хочете, щоб це працювало в Малі, люди повинні собі уявити, як вони можуть бути частиною цього ."

Для КліматІнфо переклала Ірина Салій

Поділитись в соціальних мережах: