strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Коротка історія енергетичної халепи у Європі (Повчальна історія з непередбачуваним фіналом)

казка про енергію_1 Нинішня криза в Україні яскраво демонструє, наскільки залежною є Європа, особливо від російських нафти та газу. Загалом ЄС витратив 421 млрд. євро на імпорт енергоносіїв у 2012 році.
Місце дії – десь у реабілітаційній клініці: Європа була виснажена і ще не оговталася від сильного навантаження за останні кілька років.  

 

Читати також: Енергозбереження - головний компонент енергобезпеки України

Криза у відносинах з Росією з енергетичних питань демонструє, наскільки Європа залежить від імпорту енергоносіїв, особливо російських нафти та газу. Загалом ЄС витратив 421 млрд. євро на імпорт енергоносіїв у 2012 році. Переважна їхня частина імпортувалась з Росії, що в сумі складає приблизно третину від загального обсягу імпорту нафти та газу, а також значні об’єми вугілля. Російські інвестори навіть відіграють певну роль в запланованих нових АЕС. В результаті Є вропа вже заграє з ідеєю перерозподілу її такої залежності із новими постачальниками . Але покладати значні надії на Близький Схід або Північну Америку – не є довгостроковим рішенням проблеми.

... Аж раптом ділові люди в костюмах з'явились біля ліжка хворого

казка про енергію_2  

Найбільші енергетичні компанії Європи серйозно стурбовані нинішньою ситуацією, оскільки їх бізнес-модель знаходиться під зростаючою загрозою. При правильній політиці та залученні інвестицій, відновлювані джерела енергії могли б забезпечити більшу частину потрібної Європі електроенергії, що витіснило б енергетичних гігантів із бізнесу . Більшу частину енергії з відновлюваних джерел можуть забезпечити малий та середній бізнес, кооперативи, що мають вітрові турбіни, а також фермери і приватні громадяни, які використовують сонячні батареї. Але великі енергетичні корпорації зроблять все для того, щоб не втратити свою домінуючу позицію на ринку.

Їхня мрія – це Європа, яка все ще залежить від нафти, газу, вугілля та ядерної енергії. І вони запевняють нас, що таких ресурсів в них ще незліченна кількість!

казка про енерігю_3

Щоб компенсувати збиткові інвестиції у вугілля, газ та атомні електростанції, енергетичні гіганти Європи активно виступають проти відновлюваних джерел енергії та енергозбереження , зокрема, через своїх впливових представників у Брюсселі. Вони обіцяють уникнути кризи, використовуючи нову нафту, новий газ, нове вугілля і новий уран.

Які звабливі обіцянки! Тож Європа передає кермо.

казка про енергію_4

Але, коли ми набираємо швидкість, з’ясовується, що енергетичні корпорації приховують від Європи інформацію про те, що в ідновлювані джерела енергії можуть в безпечний і надійний спосіб повністю задовольнити нашу потребу в енергії . Допоки забезпечувана таким чином частка лишається незначною, попит і пропозицію можна збалансувати звичайним мережевим управлінням. Раціональна інтеграція стає значущою і важливою, як тільки частка вітрової та сонячної енергії сягає 30% чи більше. Рішення проблеми криється в тому, щоб розповсюдити поєднання різних джерел енергії на великій площі. Це потребує застосування інтелектуальних систем, щоб зібрати все необхідне разом, і щоб світло ніколи не згасло.

Аж раптом, як грім серед яс ного неба, попере ду з’я вляє тьс я з яюча бездонна прірва! 6

26 і 27 червня європейські лідери зустрілися в Брюсселі, щоб обговорити питання енергетичного майбутнього Європи. Чи скорились вони лобіюванню потужного енергетичного бізнесу й штовхнуть Європу в прірву? Чи залишать вони Європу і надалі залежною від забруднюючої довкілля та ненадійної імпортованої енергії? Або ж вони зроблять логічний вибір та підтримають ідею енергозбереження, розвиток вітчизняних та місцевих відновлюваних джерел енергії та поступову відмову від ядерної енергії, вугілля, нафти і газу?

Читати також: Лише три країни ЄС роблять успіхи в енергозбереженні 

 

 

 

Для КліматІнфо переклала та підготувала ]]> Євгенія Марінєнко ]]>

Редактор: Юлія Флавицька

Поділитись в соціальних мережах: