strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Крупним планом: дешева сонячна електроенергія

CIGS Добре фінансований Каліфорнійський стартап-проект обіцяє побудувати завод з виробництва сонячних батарей, що нарешті зробить сонячну енергію доступною.

Cтартап-проект Nanosolar в Пало-Альто, Каліфорнія, оголосив свої плани побудувати завод, який дозволить виробляти сонячні батареї загальною потужністю у 430 мегават на рік. Така продуктивність складатиме значну частину всесвітнього виробництва сонячної електроенергії.

За словами генерального директора Nanosolar Мартіна Рошейсена компанія зможе виробляти сонячні батареї набагато дешевше, ніж на існуючих заводах, тому що її нова технологія робить можливим масове виробництво пристроїв. Як стверджує Рошейсен, новітній метод компанії в підсумку зробить сонячну енергію економічно конкурентоспроможною електриці з електромережі.

Nanosolar також оголосила про отримання фінансування в більш ніж  100 млн дол. США з різних джерел, в тому числі з венчурних фірм і державних субсидій. Компанія була заснована в 2001 році і вперше отримала стартовий капітал від засновників Google Ларрі Пейджа і Сергія Бріна в 2003 році.

Експерти зазначають, що амбітні плани Nanosolar для такого великого заводу є дивними. «Це екстраординарна кількість, - каже Кен Звейбел, який очолює дослідження тонких плівок в Національній лабораторії відновлювальних джерел енергії. - Більшість компаній, що розвивають нові сонячні технології, додають, можливо, 25 або 50 мегават. Найбільше значення досягає 100 мегават. Отже це велика кількість, і це величезна кількість у новій технології, що є ще більш незвичним. Всі фотоелементи в світі загалом дають потужність 1700 мегават».

« Сьогодні левова частка сонячних батарей ґрунтується на кристалічному кремнію, який є дорогим і робить сонячну електроенергію в три-п’ять разів дорожчою за мережеву », - додає Звейбел.

Технологія компанії Nanosolar використовує тонку плівку з міді, індію, галію і селену (copper, indium, gallium, selenium - CIGS - на фото ), яка поглинає сонячне світло і перетворює його в електроенергію. Така базова технологія вже відома протягом десятиліть, але виявилась не досить надійною та недешевою. На противагу дорогим вакуумним методам Nanosolar знайшла спосіб виробляти елементи для сонячних батарей з використанням технології друку, подібної до друку газет.

І хоча компанія планує почати продавати сонячні батареї вже наступного року, запуск виробництва на повну потужність витратить більше часу. «Поки що великий попит на сонячні батареї триматиме високі ціни, - каже Рошейсен. – Але, загалом, компанія сподівається залучити більше покупців лояльною ціновою політикою шляхом зниження цін протягом кількох наступних років, що зробить сонячну електроенергію конкурентною мережевій.

За словами Звейбела, компанія, ймовірно, матиме труднощі щодо нарощування виробництва, хоча її дослідно-експериментальний завод є великим кроком вперед. Він також додає, що Nanosolar не єдині, хто досліджує недорогі методи виробництва сонячних батарей з використанням CIGS. Принаймні ще одна компанія використовує цей процес друку.

Між тим Ендрю Габор, головний інженер Evergreen Solar (компанія-виробник кремнієвих сонячних батарей в Мальборо, штат Массачусетс), говорить, що сучасні проблеми з постачанням для звичайних сонячних батарей зменшуються, оскільки з’являється все більше виробничих потужностей. Це може означати, що ціни на кремнієві елементи почнуть падати знову і, врешті-решт, стануть конкурентними цінам на звичайну електроенергію. Він припускає, що в майбутньому на допомогу сонячній енергетиці прийде низка нових технологій.

Читати також:  Наше епічне майбутнє: яке енергетичне майбутнє ви оберете?

Для КліматІнфо переклав та підготував Сергій Бровченко

Редактор: Катерина Сіпакова

Поділитись в соціальних мережах: