strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Квоти розморозять

Труби заводу

України ліквідувала перешкоди, через які могла позбутися права продавати квоти за механізмом Кіотського протоколу - ДАЕІ.

Києву вже не загрожує виключення з Кіотського протоколу. Як повідомив міністр охорони навколишнього середовища Микола Злочевський, Державне агентство екологічних інвестицій врахувало всі зауваження міжнародних експретов, висунуті після перевірки національного кадастру викидів за 1990-2008 р. У жовтні міжнародні експерти прибудуть до України для перевірки кадастру викидів за 1990-2009 р.

Питання про можливе обмеження для Україні продавати свої квоти на викиди парникових газів в рамках механізмів Кіотського протоколу виникло ще восени минулого року, коли міжнародні експерти проводили перевірку даних, викладених в кадастрі викидів за 1990-2008 р. Його готував попередній уряд. За діючими правилами цей кадастр був поданий в квітні 2010 р., коли в країні вже змінилася влада. Але в ході перевірки міжнародні експерти визнали цей звіт недостатньо прозорим, оскільки Україні недооцінила власні обсяги викидів. Як встановили ревізори, вимірювання не проводилося за 295 категоріями і газами . Наприклад, не оцінювалися викиди фторованих газів. «Ступінь недооціненість викидів від фторованих газів була незначною - 0,26% від усього обсягу. Проте в Комітеті з дотримання Кіотського протоколу порахували це достатнім, щоб ініціювати обмеження на продаж Україною квот. Причиною недооцінки викидів за 2008 р. стало недофінансування збору даних спеціалізованими інститутами в 2008-2009 рр.., коли готувався звіт. Дефіцит коштів склав тоді 20 млн грн. ", - Пояснив« ДС »начальник відділу обліку парникових газів Держекоінвестагентства Олексій Хабатюк. Експерти комітету також звернули увагу на відсутність в Україну енергетичного балансу , без якого неможливо створити повноцінний кадастр викидів, оскільки невідомо, скільки реально споживається і проводиться енергоносіїв. А саме виробництво енергії є одним з ключових забруднювачів навколишнього середовища. « Схожі недоліки були у Греції, Болгарії та Румунії, яких позбавили права продавати квоти за аналогічною процедурою . Болгари не продавали викиди з 28 червня 2010 по 4 лютого 2011 р., а румуни - з 27 серпня 2011 р. до цих пір », - уточнює директор компанії Global Carbon Леннард де Клерк.

На сьогоднішній день всі виявлені недоліки усунуто: поданий у червні звіт про викиди за 1990-2009 рр.. враховує всі побажання ООН. Проте за діючими міжнародними правилами наша країна все ж повинна понести покарання за допущені порушення . Це означає, що передавати одиниці з реєстру Україна в реєстри інших країн буде неможливо . За словами Леннарда де Клерка, ранні кредити (скорочення викидів, вироблені до 1 січня 2008 р.) та одиниці скорочення викидів також не зможуть бути передані закордонному покупцеві. «Якщо український продавець продав скорочення викидів на гарантованої основі (тобто за фіксованою ціною і у фіксований термін), він може не виконувати своїх зобов'язань», - додав пан де Клерк в коментарі «ДС». Втім, за словами Миколи Злочевського, тимчасова заборона не вплине на реалізацію поточних проектів у рамках Кіотського протоколу, зокрема, на впровадження програм «зелених інвестицій» на 319, 9 млн євро, отриманих від продажу квот Японії та Іспанії.

Читайте також ООН прийняла попереднє рішення призупинити торгівлю квотами в Україні

Максимальний термін, протягом якого буде діяти заборона на продаж квот, не передбачений. Він встановлюється індивідуально для кожної країни залежно від застосованих заходів щодо усунення порушень. «10-15 жовтня в Україну прибуде місія експертів, які будуть оцінювати звіт за 1990-2009 р. І як раз приблизно в цей же час комітет прийме остаточне рішення щодо звіту за 1990-2008 роки. Досвід попередніх років показує, що, як правило, попередні висновки (щодо обмеження права на продаж ОВК) на повторному засіданні комітету підтверджуються. Але ми сподіваємося, що позитивна інформація про виконання нами всіх вимог у звіті за 2009 рік. вплине на терміни обмежень », - каже пан Хабатюк.

Переклад КліматІнфо

Поділитись в соціальних мережах: