strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

A little bit crazy в Копенгагені

Зустріч кліматичних лідерів в Копенгагені

2 дівчини і 1 хлопець з України провели тиждень в столиці Данії, щоб спланувати невеличку екологічну революцію. Про свій кліматичний нон-стоп у 7 питаннях розказують і показують Оля, Лена і Сергій – спеціально для КліматІнфо.На початку березня відбулась стратегічна зустріч Power-UP , в якій прийняли участь 50 молодих людей з різних країн географічної Європи. Представники країн, включаючи Францію, Германію, Росію, Україну, Швецію, Італію, Великобританію та Данію працювали в Копенгагені тиждень з метою укріплення та розвитку потужного молодіжного кліматичного руху  Європи.

Україну представляли активісти руху 350-Україна Ольга Мончак, Сергій Єфімов і Олена Ангелова .

1. Як тобі вдалося поїхати в Копенгаген на зустріч кліматичних лідерів Європи?

Лена Ангелова

Лена (Л.) Я дізналася про цю можливість завдяки розсилці української кліматичної гугл-групи і відразу зателефонувала організатору, Інні Дацюк. Я була одним з організаторів Power Shift у минулому році і для мене це було дуже важливою можливістю «підвищити» свій активістський і організаторський рівень. Рада, що потрапила в трійку тих, хто представляв Україну на цій зустрічі.

Сергій Єфімов
Сергій ( С.) Минулого року в вересні пройшла мега-подія світового масштабу за назвою Power Shift (Енергія Змін в нашій інтерпретації).  
Україна в ній не пасла задніх. Згуртовані дії активістів, науковців та небайдужих людей до проблем зміни клімату перетворили 3 дні в вересні на бурхливу діяльність, насичену спілкуванням, обміном ідеями, практичними навичками, реальними результатами та натхненням на тяжку боротьбу за збереження справжнього скарбу - нашої планети.

Коли я почув, що на початку березня 2012 року планується зустріч організаторів Енергії Змін з усієї Європи, та ще в столиці Данії, я уявив, як би було чудово опинитись серед тої атмосфери, серед тих людей, яким небайдужий стан нашого навколишнього середовища, обговорити питання, які турбують, поділитись досвідом проведення заходів, які проблеми виникають і які успіхи є. То були лише мрії, оскільки постійно для наших активістів стає питання з фінансування переїзду і це було теж складним для нас, але несподівано на роботі все склалось так як треба, і директор дозволила бути відсутнім і зарплатня вчасно була отримана.

В останній момент нервове оформлення візи в посольстві компенсувалось задоволеним повідомленням, що вам дозволено відвідати Данію в зазначені строки. Ми, задоволені, що все складається так як треба, відправились до аеропорту, за що досі шкодуємо, що не вийшло використати більш екологічний вид пересування, але обов’язково невдовзі компенсуємо свій вуглецевий слід і висадимо цілий квітучий садок!

Оля Мончак
Оля (О.) Все почалося з факультету Природничих наук Києво-Могилянської академії. Далі - робота з НУО, проведення екотренінгів для сільських громад, табір кліматичних лідерів ]]> 350.org ]]> в Ужанському нацпарку - і пішло-поїхало. Не встигла озирнутись - як сотні небайдужих до проблеми зміни клімату молодих людей з різних міст України зібрались на організований нами триденний екофест PowerShift в Києві. А незабаром після цього ми поїхали в Копенгаген, набиратись досвіду колег-активістів з Європи!

2. Розкажи в кількох реченнях про саму подію.  

С. 6 днів насичених тренінгів з 9-ї ранку до 3-ї ночі з малюванням, танцями, мозковими штурмами, спілкуванням англійською з фантастичними представниками різних країн Європи і не тільки.

Л. Це була загальноєвропейська зустріч молодих кліматичних лідерів для обміну досвідом та плануванням подальших спільних дій. Насправді, це було дуже яскраво і дуже надихаюче. Учасники дуже світлі, розумні, неординарні, працювати з ними було одне задоволення - починаючи від різноманітних сесій, a little bit crazy акції в центрі Копенгагена і зустрічі з датським міністром з кліматичної політики до виспівування кліматичних пісень, божевільних ідей, глибоких співпереживань і розмов-розмов-розмов про все на світі і, особливо, про сам світ. І чого варте тільки дивитися їм в очі :) Такого заряду я давно від спілкування не отримувала.

О. Копенгаген, гуртожиток, 50 молодих творчих екологістів з різних країн, що працюють, навчаються і регочуть по 16 годин на день протягом 1 тижня. Результат - домовленість с міністром екології Данії на красивому бланку, скирта нових знань та ідей в голові, спів та радість в душі, міліон нових друзів у facebook, п'ять міліардів листів у поштовій скриньці та безліч питань, під які, на щастя, розписані скайп-конференції від сьогодні до початку ери колонізації всесвіту.

Молоді революціонери задумались

  3. Які висновки, досвід та уроки ти отримала/в за цей час?

Л. Що при натхненній і такій, що не боїться роботи, команді будь-яка акція, будь-яка дія по плечу. Тоді й гроші, і час, і втома не здаються непереборними перешкодами.

С. Отримав додаткову практику спілкування англійською, розуміння, що людям притаманне бути лінивим та активними, не зважаючи від географічного положення. Але всі сходяться на думці, що якщо в серці буде кричати душа, що прагне змін, і це серце буде знаходити собі друзів, які кричать в унісон, то ми подолаємо спільними зусиллями штучну скелю і знайдемо розуміння серед наших суспільств. 
Отримав досвід  ведення презентацій за 3 хвилини, досвід модерації груп і вирішення проблемних ситуацій при обговоренні і прагненні до того, щоб знайти спільне рішення, що задовольнить всіх.

О. Так одразу і не розкажеш. Окрім світла, пролитого на кліматичну політику Європи, та вражаючих оповідей активістів, для мене прояснилося, як правильно заходити в супермаркет, які теорії соціальних змін я точно не буду пробувати на практиці, чому перед прес-конференцією треба сидіти з відкритим ротом та стільки інших важливих речей... Безперечно, ми розділимо ці безцінні набутки з українськими екологами та активістами - не можу дочекатись, коли ми визначимось з часом та місцем проведення тренінгів "по слідах" зустрічі в Копенгагені.

Нотатки  

4. З якими труднощами ти та ваша команда зіштовхувалася в Копенгагені?

Л. Як таких труднощів не було. Спільними силами вирішувалися всі питання. Звичайно, ми (європейська кліматична молодь) все ще розмірковуємо, як достукатися до парламентів наших країн, щоб важливі рішення невідкладно приймалися вже зараз, але і тут не можна дорікнути, що ми робимо недостатньо. У кожної країни своя специфіка, але це не робить наші плани менш амбітними і світлими.

С. З труднощів було мабуть бажання сконцентрувати потоки свідомості на запам’ятовування всієї необхідної інформації, що періодично було важко робити через веселі нічні посиденьки в колі чудернацької молоді, яка максимально бажала скуштувати думки один одного і знайти натхнення, на майбутній еко-вибух в своїх громадах.

О. Особисто для мене найскладнішою була ніч перед екологічною акцією. Всі були дуже виснажені, і безліч роботи необхідно було закінчити за декілька годин, вночі... Але тепер я знаю точно, що неможливе є можливим, поки у всіх хороший настрій! Для української команди особливих труднощів не виявилось, окрім деяких складних моментів "переймання досвіду", враховуючи разючі відмінності між політичними ситуаціями України та країн ЄС, скажімо, Данії чи Швеції. Навряд чи в Україні міністр наважиться прийти на зустріч з екологічними активістами пішки, без охорони - я вже не говорю про домовленості, скайп-зустрічі, лобіювання.

Одна з сесій

5. Чому варто повчитися у лідерів з інших країн?  

С. Варто повчитись навичок надихаючих виступів на телебаченні, віри в свою перемогу, організованості в проведені заходів. Завжди мати додаткові плани на випадок непередбачуваних обставин.

О. Нам необхідно більше співпрацювати з екологічними та громадськими організаціями. А також не слухати скептиків і розумників, які будуть розпинатися у спробах логічно та адекватно пояснити, чому наша робота безглузда, нереальна і чому зміни неможливі. Твій проект і твоя ідея - найкращі! 

Л. Кожен учасник тренінгу був у чомусь прикладом. Вкотре вразив Кевін (він вже приїжджав в Україну з Art-Shift) своїм творчим вогнем і баченням, інші показали, як потрібно працювати, з яким рівнем потрібно підходити до зустрічі з «вищими особами» і написання тих же прес-релізів. Дуже корисними були майстер-класи Каті з Росії по фасилітації і Беттіни Феллоу з Данії по спілкуванню з пресою. Наша команда дуже хоче це передати і іншим активістам з Україною, це того варто, повірте.

6. Три твоїх особистих поради тим, хто також хоче взяти участь як молодий лідер в такого роду зустрічах?

О. Спілкуватися з усіма потрошку кожен день.

Все записувати.

Перепитувати стільки разів, скільки потрібно!  

Л. По-перше, потрапити на таку подію зовсім не складно, якщо горить цим серце, тобто є величезне бажання здійснювати активні дії заради «зеленого» майбутнього. Бо без цього все перетворюється на банальну втрату часу. Якщо ти внутрішньо мотивований - тобі пряма дорога на такі зустрічі.

По-друге, не варто боятися мовного бар'єру. Англійську можна підтягнути, заодно це потужна мовна практика, а молодь, яка бере участь в таких зустрічах - дуже лояльна, люди прислухаються до сенсу, а не до вимови.

С. а) Є бажання робити щось? Роби і будь впевненим!

    б) Іноді треба зробити внутрішній землетрус, щоб все непотрібне тобі відпало і новий Ти почав діяти більш ефективно! 

    в) Свій власний приклад це значний крок до досягнення мети - Дій!

When the people lead, the leaders will follow
 

7. Які тепер плани на цей рік в кліматичному русі, чим здивуєш Україну і світ?

Л. Найближчим часом будемо створювати події для кліматичного Дня Дій (Connecting the Dots) 5 травня по всій Україні. Також зараз дуже важливо підтримати активним діями Всесвітній саміт Ріо +20, це подія першої величини, що, в якійсь мірі, обумовлює вектор розвитку людства, тому не варто стояти осторонь. І, звичайно, в цьому році буде Power Shift, дуже хочеться поділитися своїми знаннями і зробити щось ще більш неймовірне в Україні за допомогою нових і яскравих еколідерів).

С. На цей рік я планую надихнути людей на важливість прийняття рішень на користь своїх маленьких громад, а саме:

- Свідоме ставлення і поважання до один одного; 

- Свідоме ставлення до природи що оточує тебе;

- Допомога людям та всім живим істотам, які варті шансу на життя.

Безсумнівно хочу продовжити розвивати Морква Клуб і дивувати мего-подіями на зразок Silence Parad, Power Shift 2012…

О.  Планів безліч. Найближчим часом ми проведемо тренінги для українських екологів та кліматичних лідерів по роботі з масс-медіа, фасилітації та використання сили мистецтва для досягнення соціальних змін. Шикуйтесь в чергу! Також цієї весни наші друзі привезуть в Київ фотовиставку від мандрівників з Алтаю, з прекрасними але сумними картинами льодовика, що тане... Решта поки що секрет, завісу таємничості ми привідкриємо ближче до 5 травня - Дня кліматичних дій! 

  План еко-революції, версія 154/Т.

Від імені всіх кліматичних активістів України дякуємо Лені, Олі і Сергію за розповідь про їх Данські пригоди і з нетерпінням чекатимемо на те, коли кони проведуть подібний тренінг і для нас.

Ми також будемо тримати вас в курсі нових можливостей розвитку!

Поділитись в соціальних мережах: