strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Мертве озеро виліплює скульптури з тварин

"Calcified" Birds Озеро Натрон, розташоване на півночі Танзанії – одне із загадковіших місць нашої планети. Цікавість до нього посилюється у зв’язку з виходом ілюстрованого видання «Across the Ravaged Land» («По спустошеній землі»), автор якого відомий фотограф Нік Брандт, добре знайомий з африканською природою. Він стверджує, що озеро здатне перетворювати на камінь птахів та кажанів, що прилітають туди.

Насправді таємничі води поманили за собою фотографа не випадково: Нік Брандт спеціалізується на чорно-білій зйомці африканських тварин. Відвідавши Натрон, фотограф був вражений кількістю скелетів птахів у прибережній смузі. Погодьтесь, є необхідність дати пояснення цьому феномену.

Невелике озеро, глибиною менше трьох метрів, отримало свою назву від мінерала натрона . Цікаво, що в залежності від сезону поверхня водоймища може вкриватися незначним шаром мінеральних солей, принесених разом із вулканічним попелом зі Східно-Африканської рифтової долини.

Головна особливість Натрону – це висока температура води, у болотяній частині вона може досягати 60°С. Окрім того, у воді зафіксовано високий рівень вмісту солі , а лужність рН фактора у деяких місцях коливається від 9 до 10,5. Ця водойма дозволяє жити лише кільком тваринам, серед них і унікальний вид риб – лужна тілапія. 

"Calcified" Birds_2

Під час знайомства з озером, Ніку Брандту вдалося знайти кілька збережених «скульптур» птахів. Митець зміг майстерно зафіксувати тварин, встановивши їх у природних позах на фоні води. На фотографіях можна побачити малого фламінго, голуба і орлана. До речі, озеро Натрон унікально саме тим, що тут – єдине місце, де розмножуються малі фламінго (хоча деякі птахи відразу ж гинуть).

Тривалий час, проводячи дослідження, науковці так і не змогли назвати точні умови загибелі тварин. Проте вони звинувачують потужну відбивальну здатність поверхні озера, через яку відбувається дезорієнтація птахів у просторі.   Вода тут, неначе прозоре скло, в яку на повній швидкості врізаються африканські пернаті. А падаючи в озеро, через особливий його склад, вони «муміфікуються»: їхні рештки насичуються кальцієм і поступово перетворюються на вапняний камінь.

Для КліматІнфо переклала та підготувала Наталія Рубіш

Редактор: Дарина Харитонова

Поділитись в соціальних мережах: