strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Ми вже маємо зобов’язання від усіх країн, окрім України

Доха 2012 Закінчився перший тиждень міжнародних переговорів з питань зміни клімату в м. Доха. Процес відбувається досить активно, незважаючи на всю його складність.

«Ми оцінюємо переговорний процес на високому рівні. Ми вже маємо кількісні зобов’язання від усіх країн, окрім України», — зазначила на прес-конференції виконавчий прес-секретар Рамкової конвенції ООН з питань зміни клімату Крістіана Фігуарес.

Стає зрозуміло, що Україна — єдина країна, яка ще офіційно не представила на міжнародному рівні свої цілі зі скорочення викидів парникових газів на Другий період Кіотського протоколу.

Критичними залишаються наміри України та Польщі перенести невикористані квоти на викиди парникових газів на наступний період Кіотського протоколу. Загальний обсяг надлишку квот, що виникли у Першому періоді, складає приблизно 13 млрд тонн СО2. Це стало однією з причин різкого спаду цін на вуглецеві одиниці, зокрема на ринку ЄС. Безумовно цей факт ставить під загрозу існування екологічної складової в проектах гнучких механізмів Кіотського протоколу.

Польща, як член Євросоюзу, в значній мірі гальмує хід переговорів з питань перенесення невикористаних квот з Першого періоду дії зобов’язань Кіотського протоколу у Другий. Такі країни як Німеччина та Великобританія виступають категорично проти подібних заяв, підтримуючи ідею внесення поправки до Кіотського протоколу, щоб анулювати утворений надлишок квот на викиди.

Росія вже остаточно відмовилася від участі у Другому періоді Кіотського протоколу. Тим не менш продовжує брати участь в переговорах та все ще лобіює позицію повного перенесення квот і наполягає на подальшій реалізації проектів спільного впровадження. За інформацією критичного видання ]]> «Менше двох градусів» ]]> нам стало відомо, що на закритому засіданні неформальної робочої групи, Росія та Україна відстоювали право на використання невикористаних квот з Першого періоду Кіотського протоколу по закінченні Другого періоду. Однак логіку цієї пропозиції оцінити вкрай важко.

Офіційні позиції Польщі та Росії викликають бурхливу реакцію у громадськості. Україна, поки що, знаходиться в тіні цих країн. Але, якщо вона надалі триматиме в таємниці кількісні зобов’язання на Другий період Кіотського протоколу та наполягатиме на повному перенесенні квот, так недалеко і до того, щоб отримати ]]> «Динозавр дня» ]]> .

Коментарі

Поділитись в соціальних мережах: