strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Морські тварини задихаються через зміни клімату

Морські тварини задихаються через зміни клімату

Глобальне потепління може призвести до того, що більша частина світового океану перетвориться на «мертву зону», де через нестачу кисню поступово зникають морські види.

Такого висновку дійшли науковці після нещодавніх досліджень, проведених Федеральним технологічним інститутом м. Цюріх, щодо кількості кисню у водах Світового океану протягом останніх 20 тис. років.

Океани вже відчувають кисневий голод в деяких місцях: кожного літа на північно-східних берегах Тихого океану можна бачити величезну кількість мертвої риби, креветок і молюсків. До цього призводить нестача або цілковита відсутність кисню у воді.

Карта мертвих зон світового океану Дослідження виявило, що чим вища глобальна середня температура, тим більшими стають зони з мінімальною кількістю кисню. Сьогодні вчені передбачають підвищення  глобальної середньої температури щонайменше на 2 градуси у зв'язку з глобальним потеплінням. На поширення мертвих зон впливає також стрімкість зміни температури. Тобто чим швидше відбувається потепління, тим гіршою стає ситуація для світового океану і, відповідно, для людства. [1] Світова карта зображає, де недостатньо кисню в океані (блакитний) і де його вистачає (червоний).

Наразі існує ще одна проблема, пов'язана зі світовим океаном. Оскільки температура поверхні океану підвищується, всі ознаки вказують на те, що вона (поверхня) стане більш багатошаровою і, відповідно, збільшиться кількість прошарків води, які погано змішуватимуться. Це може повсюдно зменшити продуктивність океану.

Крім того, мало що відомо про вплив на мікрофлору океану. Інтерес до неї зростає, оскільки майже половина світового фотосинтезу відбувається завдяки мікробному планктону.  Круговорот  наземною рослинною біомасою займає 15 років, зазначають вчені, тоді як морською біомасою – лише 6 днів. Відповідно, дослідникам потрібно знати більше про ці мікроби і про їхній вплив на кількість вуглецю в атмосфері.

Варто нагадати, що лише два десятиліття тому орегонські вчені виявили SAR 11, мікроб океану і найменшу вільноживучу клітину, відому на цей момент. Саме вона контролює життя в океані, добре себе почуває там, де більшість інших клітин не можуть існувати, і відіграє величезну роль у вуглецевому обміні на Землі. [2]

 

Читайте також Підбірку статей про океан і зміни клімату

 

Для КліматІнфо переклала Хомутіна Валерія

Редактор: Анастасія Чабаненко

 

 

Поділитись в соціальних мережах: