strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

На Байкалі знайшли льодовики, яким 100 тисяч років

Irkutsk Прес-служба Іркутського наукового центру (ІНЦ) СО РАН повідомляє, що на Баргузинському хребті (північне узбережжя Байкалу) вчені віднайшли льодовики віком близько 100 тисяч років, хоча раніше вважали, що їх у Східному Сибіру немає.

Перші повідомлення про льодовик на Баргузинському хребті в Бурятії з’явилися ще 1985 року, проте аж до літа 2013 інформацію про нього не підтверджували . Вважалося, що льодовиків у Східному Сибіру не може бути через особливості клімату.

У пошуках можливих льодовиків, цього літа на Багрузинський хребет, який є одним із майже недосяжних місць на планеті, вирушили вчені Інституту геології ім. Сочави СО РАН. Обстеживши вісім ділянок заледеніння, вчені з’ясували, що дві з них є справжніми льодовиками, й оцінили їхній вік у 100 тисяч років.

 «Льодовик має досить крутий нахил (близько 30 градусів), слизький і покритий п’ятнадцятисантиметровим шаром крижаної води , яка стікає по ньому. Крім того, він постійно «сповзає» вниз, і на його поверхні утворюються тріщини, присипані снігом , у які дуже легко потрапити» - йдеться у повідомленні.

Кожні 10 хвилин з льодовика падає каміння, схоже за розміром на невелику автівку , відзначає Іркутський науковий центр. На думку вчених, регулярне спостереження за змінами меж льодовиків дозволить спрогнозувати тенденції зміни клімату в горах на півночі Байкалу. Теоретично, такі льодовики можуть містити інформацію і про те, як змінювався клімат упродовж останніх 100 тисяч років .

Для КліматІнфо переклала та підготувала ]]> Валентина Логоша ]]>

Редактор: ]]> Анна Гулюк ]]>

 

 

Поділитись в соціальних мережах: