strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

На Херсонщині осіння путина під загрозою зриву

Херсонщина Глобальні зміни клімату обіцяють збитки риболовецьким підприємствам. Опинилася під загрозою зриву важлива осіння путина, доходи від котрої зазвичай дозволяють протриматися до завершення «забороненого» періоду осіннього нересту.

«На початку жовтня азовська хамса через Керченську протоку перебирається на зимування в Чорне море, де на неї вже чекають сейнери. Проте цього року косяки хамси так і не дійшли до місць вилову — вода в Азовському морі залишається досить теплою і риба почувається там доволі комфортно. Закупівельні ціни на неї залишаються високими, але уловів немає», — журиться директор риболовецького кооперативу «Рибаки Херсону» Анатолій Довбня.

Така ж ситуація і в Дніпро-Бугському лимані, де з 1 жовтня раніше завжди «стартував» лов дніпровської тюльки. До холодів розрізнені групи дрібної рибки збираються в косяки, котрі наповняють спеціальні дрібнопористі сітки. Однак на сьогодні ці сітки здебільшого пустують, хоча осінь підходить до кінця. Причина та сама: оскільки температура води в лимані навіть під кінець жовтня трималась на рівні в плюс шістнадцять градусів Цельсія, у тюльки просто «збився календар», пише ]]> «Голос України». ]]>

«Квота риболовецьких підприємств регіону на вилов дніпровської тюльки в цьому році рівна 615 тоннам. Минулого року промисловики за жовтень «вибирали» й до тисячі тонн, проте сьогодні ми маємо інформацію про те, що їх загальний улов не перевищує… чотирьох тонн. При цьому тюльки вистачає і в пониззі Дніпра, і у дамби Каховської ГЕС, — рибаків просто підводять капризи погоди», — підтвердила начальник відділу іхтіології управління «Херсондержрибохорони» Лідія Курсіна.

Тюлька і хамса на півдні України завжди були найдешевшою рибою

Кілограм першої в розпал осінньої путини ще недавно можна було купити за дві гривні, а другої — за 6-8, чим охоче користувалися пенсіонери та малозабезпечені, заготовляючи задешево запаси на зиму. Проте цього року відсутність колишнього достатку відображається й на цінах: через нехватку риби на базарах вони тримаються на рівні вдвічі більшому за попередній. Споживачі побоюються, що падіння цін в цьому сезоні може не відбутися взагалі. Якщо тривале потепління зміниться різким похолоданням, путина триватиме всього кілька днів, і потім в Дніпро-Бугському лимані почнеться льодостав. А діставати рибу з-під льоду — тяжка справа й не дуже «прибуткова».

Для КліматІнфо підготувала Наталія Волошина

Редактор: Катерина Юрченко

Поділитись в соціальних мережах: