strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

На війну…за клімат

Climate_wars Зміна клімату перестає бути риторичною категорією, яку неможливо відчути: вона змінює й економічну та політичну мапу світу. Провідні страхові компанії, посилаючись на кліматичні ризики, відмовляються страхувати цілі регіони, а науковці доводять, що глобальне потепління збільшить кількість воєн.

Ризик стати «незастрахованим» у найближчий час пророкує окремим частинам Великобританії та американському штату Флорида Женевська асоціація страхових досліджень. На думку генерального секретаря асоціації Джона Фітцпатріка, це тільки початок – кількість подібних місць на планеті неухильно зростатиме. За останні роки все частіше виникають розбіжності між страховими компаніями й урядами, що намагаються посилити захист від природних катаклізмів.

У Великобританії страховики та чиновники зайшли в глухий кут, шукаючи компроміс у питанні продовження угоди про страховий захист домашніх господарств у разі виникнення повеней. З погляду страховиків, брати на себе такі зобов'язання тепер недоцільно. Вони вимагають, щоб влада ввела схему субсидування страхування для домогосподарств з високими ризиками. За словами Фітцпатріка, якби влада вживала превентивних заходів, наслідки багатьох катаклізмів, таких як руйнівна повінь у Таїланді в 2011 році, збиток від якої оцінюється в 43 млрд. дол. США, були б меншими.

За словами експертів, уряди повинні вкладати більше коштів у захист від повеней і посилювати обмеження на будівництво в небезпечних регіонах, щоб пом'якшити наслідки руйнівних природних катастроф, таких як ураган Сенді, що звалився у жовтні 2012 року на східне узбережжя США й коштував американській економіці близько 65 млрд. дол.

Помітили проблему, нарешті, і російські страховики – навесні цього року в Москві відбулася Міжнародна конференція «Зміна клімату: Ризики та можливості для Росії. Виклик для індустрії страхування». На форумі були озвучені дані, отримані німецькою компанією «Мюніх Ре» (Munich Re): кількість погодних катаклізмів за останні 30 років помітно зросла. Кількість штормів, повеней, періодів сильної спеки, посухи й лісових пожеж зросла з 300 випадків у 1980 році до 900 у 2012 році.

За даними експертів, загальний збиток від природних і техногенних катастроф у світі за минулий рік склав понад 185 млрд. дол. США. При цьому, попри масштаби втрат від ураганів і хвилю природних катастроф, що захлеснула світ минулого року, в незайманих стихією регіонах по всьому світу страхові виплати не змінилися – не всім вигідно помічати невідповідність.

Climate_wars Науковці Принстонського університету вважають, що не помічати проблеми, які виникають через зміни клімату, вдасться недовго: клімат впливає не тільки на економічне становище, а й на осередок напруженості – через клімат люди все частіше беруться за зброю. Для свого аналізу вчені вибрали 60 досліджень, присвячених зв'язку клімату та конфліктів. Вони розглядали індивідуальні конфлікти (бійки, вбивства, зґвалтування), міжгрупові і політичні зіткнення (громадянські війни, повстання, етнічні конфлікти і вторгнення), а також випадки різких і значних змін керівних режимів або зникнення цілих цивілізацій. Дослідивши такий обсяг інформації, науковці дійшли висновку – д о 2050 року глобальне потепління збільшить кількість воєн в 1,5 рази . Поки глибокий аналіз проблем, виникнення яких прогнозують науковці, в Росії не доходить навіть до професійних співтовариств. Попри крайню вразливість своїх «крайніх» регіонів – Півдня, Заполяр'я і побережжя – в цілому Росія поки виглядає відносно благополучною з погляду клімату – принаймні, поки не йде під воду, як острів Тувалу... Однак наслідки від все більшої кількості катастроф і катаклізмів, нашестя кліматичних біженців вже розбурхують країну. А програм із адаптації досі немає. Як кажуть, «поки смажений півень не клюне».

Читайте також Листи з затопленого острова

 

 Для КліматІнфо переклала та підготувала Вероніка Казіна

Редактор: Олександра Гординчук

Поділитись в соціальних мережах: