strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Напередодні запланованих акцій протесту в Еквадорі знайдено тіло одного з лідерів екологічного руху

Ризики для активістів Тіло місцевого лідера, який виступав проти масштабного видобутку вугілля в Еквадорі, було знайдено зв’язаним і похованим напередодні запланованих акцій протесту у місті Ліма. Це вбивство доводить: активісти екологічного руху в Еквадорі зазнають переслідувань. Минулого тижня поліція конфіскувала автобус в активістів, які планували виступити проти діяльності президента Рафаеля Корреа на конференції Організації Об'єднаних Націй.

Жертва, повне ім’я якого  Хосе Ісідро Тендетса Антун, колишній віце-президент Федерації народів Шуара в Самора, вважався зниклим безвісти з 28 листопада. Востаннє його бачили, коли він їхав на мітинг проти діяльності компанії Mirador, що з спеціалізується на видобутку міді та золота. У вівторок рідні загиблого вийняли тіло з могили із надписом «невідомий». Руки і ноги потерпілого були зв’язані мотузкою.

Члени екологічної спільноти повідомляють, що потерпілому пропонували гроші за мовчання. Після відмови невідомі спалили поля, які належали Тендетса.

Загиблий Хосе Ісідро Тендетса Антун

Домінго Анкуас, лідер народу Шуара засвідчив, що на тілі Тендетса є сліди катувань, але цей факт влада ретельно приховує. Родина загиблого була дуже незадоволена ходом розслідування, особливо їх хвилює факт, що не було проведено судово-медичну експертизу своєчасно.

«На тілі наявні сліди побиття, деякі кістки поламані, — говорить Анкуас. — Тендетса катували, а потім тіло скинули у річку. Також викликає підозрілим те, що влада віддала наказ поховати тіло, не попередивши про це членів родини».

Тендетса відкрито виступав проти діяльності компанії Mirador, засуджував відкриття шахт на території, яка має велике значення для збереження екології,   а також є давнім місцем проживання народу Шуара, другого за чисельністю серед аборигенів Еквадору.

Проект відкриття шахт знаходиться під управлінням канадської компанії Ecuacorriente, яку інвестує китайський конгломерат ще з 2010 р. На думку Конфедерації корінних народів Еквадору, реалізація проекту призведе до знищення близько 450 тисяч гектарів лісу.

«Це навмисно прихований злочин, — говорить Анкуас. — В Еквадорі уряд, поліція та армія лобіюють діяльність транснаціональних компаній. Армія та поліція не захищають людей Шуара. Армія та поліція куплені власниками компаній. Влада причетна до цього злочину і ніколи не скаже нам правду. Тендетса рішуче протистояв діяльності компанії. Ось чому вони знищили його будинок і спалили ферму. Уряд ніколи не дасть нам правдивої відповіді; правосуддя теж знаходиться у їхніх руках. Вони називатимуть нас терористами, але це не означає, що ми збираємося мовчати».

Є й інші активісти, які загинули, виступаючи проти діяльності компанії Mirador: Боско Вісум 2009 року та Фреді Таїш 2013 року.

Тендетса мав наміри засудити діяльність компанії під час переговорів з кліматичних питань, які проходять на цьому тижні в перуанській столиці. Якби йому вдалося виступити на конференції, діяльність уряду Еквадору була б публічно засуджена.

Луїс Коррал, радник Асамблеї Еквадору народів Півдня, сказав: «Ми вважаємо, що це вбивство є показником ескалації насильства стосовно лідерів корінних народів, які відкрито протистоять діяльності уряду Еквадору та намагаються зупинити проект масового відкриття шахт. Держава, зокрема поліція та судові органи, беруть участь у насильницькій діяльності і порушують прозорість судового розслідування. Члени родини не давали згоди поховати тіло без результатів повторної медичної експертизи».

Вбивство Тендетса є попередженням для інших активістів про можливі ризики. Минулого тижня у групи захисників природи було конфісковано автобус, на якому вони прямували до столиці. Активісти свідчать, що їм заборонили пересування через те, що президент Корреа хоче уникнути масових протестів під час конференції з обговорення кліматичних питань та побоюється протестів проти видобутку нафти на території одного з найбільших заповідників Амазонії.

Нещодавно Еквадор було визнано першою країною, що має «зелену конституцію», в якій закріплені права природи. Та наразі діяльність президента Корреа ставить це під сумнів. Відбувається лобіювання видобутку нафти, газу та інших корисних копалин для сплатити боргів КНР.

Для КліматІнфо переклала та підготувала Онушко Оксана

Редактор: ]]> Ірина Коцюбинська ]]>

Поділитись в соціальних мережах: