strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

ООН: потепління загрожує світовій безпеці

ризики від зміни клімату В офіційному звіті ООН за березень 2014 року комітет з питань клімату вперше вказав на зв’язок між глобальним потеплінням і загостренням міжнародних конфліктів. Провідні науковці світу говорять про те, що зміна клімату ускладнить такі проблеми світової безпеки, такі як громадянські війни й конфлікти між місцевими громадянами й біженцями.

Йдеться не про те, що ситуація може дійти до насильства, а про появу фактора, що посилює небезпеку. Боротьба за джерела (водні, енергетичні), голод та і надзвичайні погодні умови – це ті проблеми, які дестабілізують світ більше, ніж про це йдеться у в звіті Mіжурядового комітету з кліматичних змін (Intergovernmental Panel on Climate Change).

Один з авторів цього звіту зазначив, що за 7 років, відколи комітет востаннє порушив питання потепління на Землі відбулися великі зміни. Однак огляд, що був наданий політичним лідерам на початку 2007 року, не стосувався питань безпеки у зв’язку з недостатнім аналізом проблеми.

Покликаючись на результати сотень досліджень, автори звіту стверджують, що за останні 7 років розвідки в галузі соціології відкривають нам дедалі більше зв'язків між кліматом і міжусобицями, що відбуваються .

Після оприлюднення звіту у 2007 році генеральний секретар ООН написав про причини конфлікту в Дарфурі, що в Західному Судані. За його словами, поруч з іншими чинниками до конфлікту призвела й екологічна криза, яка своїм первнем мала саме кліматичні зміни .

Хоча звіт за 2014 рік применшує роль потепління в цьому конфлікті, акцентуючи на інших проблемах, однак в ньому йдеться й про те, що сьогодні кліматичні зміни підвищують ризик сутичок .

«Зміни клімату не стануть безпосередньою причиною конфлікту, але будуть посилювати проблеми нестабільних урядів, нерівність доступу до ресурсів і соціальні заворушення», - написав у своєму листі Девід Тітлі, викладач державного університету метеорології в Пенсільванії. - «Арабська весна й конфлікти в Сирії – два нещодавні приклади».

Вищезазначене ілюструє неочевидний зв’язок між кліматичними змінами й причинами конфліктів , відзначають експерти. Н асильство важко асоціювати зі змінами клімату, а отже, є складність у визначенні впливу потепління на такі явища, як бідність й етнічні відмінності .

Відтак дивитись у майбутнє стає дедалі складніше.

Для КліматІнфо переклала Оксана Крилова

Редактор: Марія Харитонюк

Поділитись в соціальних мережах: