strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Оскар-2012: У документалістиці все більше картин на екологічну тематику

У документалістиці все більше картин на екологічну тематику

Зйомка документальних фільмів на еко-теми стає все більш популярним заняттям. У цьому році цілих п'ять стрічок серед 15-ти номінантів на премію «Оскар» у категорії «кращий документальний фільм» порушують питання екології та захисту тварин.

Еко-номінанти:
1. « Якщо дерево впаде: Історія Фронту Визволення Землі » («If a Tree Falls: A Story of the Earth Liberation Front»).



Картина розповідає історію одного з членів міжнародного руху «Фронт Визволення Землі» (ФВЗ) Деніела Макгована (Daniel McGowan) . Перебуваючи під домашнім арештом за участь у підривних операціях проти найбільших компаній США, Деніел згадує події, що привели його в ФВЗ. Фільм досліджує поняття екотероризму, що є на думку ФБР «внутрішньою терористичною загрозою першого ступеня».

2. « Битва за Бруклін » («Battle for Brooklyn»)



Стрічка розказує про боротьбу мешканців одного з будинків Нью-Йорка проти великого забудовника, що зібрався знести їх житло та побудувати на його місці баскетбольний стадіон. Головний герой фільму - один з активістів Деніел Голдстейн (Daniel Goldstein) . Протягом 7-ми років він відстоює місце, де живе, а також свої права. Заради досягнення своєї мети він разом з іншими «бруклінцями» звертається до судів, до мас-медіа, а також створює організацію «Develop - Don't Destroy. Brooklyn» (« Розвивай, але не руйнуй. Бруклін») .

3. « Подорож Джейн » («Jane's Journey»)



Фільм є хронікою життя і роботи доктора Джейн Гудолл (Jane Goodall) - широко відомої у всьому світі вченого-приматолога. Вона присвятила більше 45-ти років вивченню звичок диких мавп, зокрема, шимпанзе. Саме завдяки старанням Джейн Гудолл сьогодні світ знає про мавп так багато. Учена відома, як розробник новаторських програм з охорони природних багатств Африки. Крім того, Гудолл виступає проти дослідів над тваринами і використанням їх у зоопарках.

4. « Semper Fi: Завжди вірний » («Semper Fi: Always Faithful»)

 

Картина оповідає про розслідування водного забруднення в американському штаті Північна Кароліна. Колишній морський піхотинець Джеррі Енсмінгер (Jerry Ensminger) виявляє факт промислових розливів і витоків 70-ти токсичних речовин в місці дислокації баз морської піхоти в Кемп-Лежен (Camp Lejeune). Ініціювати розслідування сержанта спонукає смерть 9-річної дочки від лейкемії, а також хвороби інших місцевих дітей.

5. « Проект Нім » («Project Nim»)



Режисер Джеймс Марш (James Marsh) розповідає драматичну історію симпатяги-шимпанзе, розлученого з матір'ю і відданого в звичайну людську сім'ю на виховання. За півтора року перебування в сім'ї мавпа навчається користуватися столовими приборами і спілкуватися мовою жестів. Потім проект закривають, і шимпанзе, посадивши в клітку, відправляють до інших приматів. Для тварини це стає справжнім шоком. Залишок життя Нім проводить в депресії і постійному прагненні до спілкування з людьми, як із собі подібними.
 Фільм підіймає питання жорстокості проведення дослідів на тваринах, і закликає до гуманного ставлення до них.


Читайте також 6 фільмів про навколишнє середовище: екотерроризм, Детройт і соєві магнати

 

Серед 15-ти номінантів є ще кілька стрічок, вартих уваги:
- « Загублений рай 3: Чистилище» («Paradise Lost 3: Purgatory») - фільм про «мемфійску трійцю» - підлітків, визнаних винними в ритуальних сатанинських вбивствах, проте виправданих через 18 років тюремного ув'язнення.
- «Ми були тут» («We Were Here») - стрічка про появу ВІЛ / СНІДу в Сан-Франциско,
- «Бак» («Buck») - картина про талановитого дресирувальника коней Дені "Бака" Бреннмена, прозваного кінським «шептуном».
П'ять фіналістів будуть визначені 24 січня, а переможця оберуть 26 лютого на 84-й церемонії вручення премії Американської кіноакадемії «Оскар».

Для КліматІнфо переклала (та підготувала) Анастасія Шевченко

Поділитись в соціальних мережах: