strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Пакистанський парламент першим у світі запрацює на сонячній енергії

Сонячні панелі Відома під назвою Меджліс-аль-Шура (Majlis-e-Shoora), резиденція уряду в столиці країни Ісламабаді тепер повністю живиться від сонця.

Фото: Design Pics Inc/REX Shutterstock

Проект із сонячною електростанцією вартістю близько 36,5 мільйонів фунтів, який вперше оголосили у 2014 році, був профінансований китайським урядом у знак дружби. Він був запущений офіційно під час візиту китайського президента Сі Цзіньпіна (Xi Jinping) минулого року.

Нині повністю завершена, резиденція виробляє 80 мегават електроенергії, 62 з яких споживається будівлею Національної асамблеї, а решта надходить до національної енергосистеми , за даними пакистанської газети «Dawn».

Члени парламенту вперше зібралися в будівлі 12 лютого, коли вона почала живитися сонячним світлом. Прем'єр-міністр Пакистану Наваз Шаріф (Nawaz Sharif), офіційно «ввімкнув» програму пізніше у лютому.

Спеціальний секретар Національної асамблеї Мунавар Аббас Шах (Munawar Abbas Shah) раніше прокоментував: «Це перший подібний проект [громадської будівлі] в Пакистані, і згодом ще більше громадських будівель будуть переобладнані для споживання сонячної енергії для подолання енергетичної кризи.

Споживання електроенергії в парламенті підвищується навіть до більше ніж двох мегават за літо, коли в будівлі відбуваються парламентські сесії».

Очікують, що це дозволить заощадити на рахунках за електроенергію близько 689 369 фунтів (1 млн доларів) на рік .

Пакистан має в середньому вісім годин сонячного світла щодня впродовж 320 днів у році, надаючи широкі можливості для освоєння сонячної енергії.

Поточна інфраструктура енергетичної сфери недостатньо розвинена в усій країні. За підрахунками, 44% домогосподарств не підключені до національної мережі. Субконтинент потерпає від віялових відключень і перебоїв у подачі електроенергії, тому домашні сонячні системи розглядаються як можливий варіант вирішення проблеми.

Цікаво, що ізраїльський парламент, Кнесет (Knesset), генерує 10 відсотків електрики із сонячної енергії.

За матеріалом Ребекки Флуд (Rebecca Flood)

Для КліматІнфо переклала та підготувала Альона Маліченко

Редактор: Марія Косенко

Поділитись в соціальних мережах: