strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Перемога! Компанія «Шелл» відмовилася від буріння в Арктиці

Шелл відмовляється від буріння Арктики Компанія «Шелл» оголосила, що планує припинити приготування до видобутку нафти в Арктиці. Це вам не абищо.  Починаючи з активістів, які викрили нафтову вишку «Шелл» або зупинили один з кораблів компанії цього липня, і закінчуючи мільйонами людей по всьому світу, які підписували петиції, влаштовували паради з білими ведмедями, поширювали публікації та допомагали домагатися справжньої справедливості для довкілля – це ВАША перемога. Спасибі.

Ціна буріння в Арктиці

«Шелл» стверджує, що кількість нафти, яку вона могла б видобути, не виправдає вартості одного з найбільш небезпечних та коштовних проектів в історії видобутку паливних корисних копалин (як для гаманця компанії, так і для її доброго імені). Компанія вже витратила майже 7 млн доларів США, намагаючись знайти нафту в арктичній Алясці, але ціна, яку доведеться заплатити навколишньому середовищу, ще вища.

За оцінками адміністрації президента США Обами, існувала 75-тивідсоткова вірогідність нищівного витоку нафти, якби «Шелл» отримала те, чого хотіла з самого початку.

Тривожить не тільки ризик розливу нафти. Арктика є «кондиціонером світу» - завдяки тому, що сонячне світло відбивається від змерзлої морської поверхні, зберігається низька температура океанів. Однак морська крига тане, і цей регіон нагрівається удвічі швидше, ніж решта земної кулі.

Через зміну клімату в Арктиці людям вже доводиться залишати свої домівки, полярні ведмеді голодують, а рої комарів сягають таких розмірів, що вже становлять смертельну небезпеку для карібу. Подальше буріння та спалення викопного палива – це точно неправильна реакція на зміну клімату.

Чому «Шелл» вирішила зупинитися

Компанія «Шелл» знайшла докази того, що в Арктиці є нафта, але все ж таки вирішила не починати бурити. Як повідомляє «Файненшл Таймз», представники компанії в приватному порядку визнали, що не очікували такого суспільного спротиву . У власному роз'ясненні «Шелл» з приводу того, чому вони припинили свою активність в Арктиці, компанія згадує «складне правове середовище» серед ключових причин зупинення досліджень нафтових родовищ в Арктиці. Саме ви створили цю складнощі.

Люди проти Шелл

«Шелл» звикла без ускладнень оминати важливі процедури із захисту довкілля, але цього разу люди були насторожі. Протягом усього року злива коментарів летіла на уряд Сполучених Штатів з усього світу – мільйони людей просили адміністрацію президента Обами дати червоне світло бурінню «Шелл».

Не президент Обама першим став на захист клімату. Це були ви.

Люди боряться проти Шелл

Об’єднавшись, ви перетворили те, що гіганти нафтової індустрії запланували як невеличку бізнес-оборудку, на тему заголовків перших шпальт. Об’єднавшись, ми показали, що люди можуть боротися з компаніями та урядами, які послідовно ставлять корпоративну вигоду вище за здоров’я нашої планети.

Боротьбу ще не скінчено. Хоча «Шелл» відступилася від Арктики, цей регіон все ще не має захисту, якого потребує. Ми й надалі будемо робити усе, щоб тримати «Шелл» та інші корпорації з видобутку нафти подалі від Арктики, а також вимагатимемо для цього уразливого регіону глобального статусу заповідника, який захистить його від подальших руйнувань.

Для КліматІнфо переклала та підготувала Еліна Сардалова

Редактор: Ірина Коцюбинська

Поділитись в соціальних мережах: