strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Перемога панд – їхня популяція збільшується!

Маленька панда Маємо гарні новини! За останнє десятиріччя чисельність панд зросла на 16,8%. Це свідчить про те, що заходи збереження виявились дієвими. Отож, звідки надійшли такі дані?

Інформацію отримали з Китаю, де було проведено моніторинг середовища існування панд.

Згідно з цими дослідженнями сьогодні кількість гігантських панд, які проживають у диких умовах, становить 1864 . Це на 16,8 % більше ніж нараховувалось у 2003 році.

Порівняємо останні показники з минулими роками. Перші дослідження відбулися у 1974-1977 роках, тоді чисельність панд налічувала 2459 особин, у 1985-1988 роках – 1114, у 2004 році – 1596 особин. Статистика є обнадійливою. У 2004 р. було використане більш сучасне обладнання, а це дало змогу дослідити більше територій і підтвердити результативність заходів китайського уряду, місцевих організацій, працівників заповідників та Всесвітнього фонду дикої природи (WWF).

Спостереження в дикій природі відбувались за допомогою спеціальних камер. Були зняті унікальні фото та відео гігантської панди безпосередньо в середовищі існування. Також до об’єктиву фото- та відеокамер потрапила велика кількість інших рідкісних тварин, які мешкають у віддалених куточках заповідників.

Такі камери встановлюють у прихованих місцях, вони оснащені інфрачервоними датчиками і чутливі до руху. У WWF використовують різні типи камер, усе залежить від місця проведення спостережень. Деякі моделі потребують постійного вилучення матеріалів, інші пересилають отримані фото та відео електронною поштою чи за допомогою функції MMS на мобільних телефонах.

Панда у дикому середовищі «Ми зробили унікальні знімки панд та інших звірів і зазирнули до найпотаємніших куточків дикої природи. Ці матеріали демонструють, що вдалося захистити не тільки улюбленців Китаю, а й середовище існування великої кількості неймовірних тварин – результат дійсно вражає», – повідомляє Сибіл Клезендорф, головний менеджер програми збереження видів WWF.

Усі матеріали протягом 2010–2014 років були відзняті за допомогою 470 інфрачервоних камер, встановлених у 29 природних заповідниках за ініціативою Всесвітнього фонду дикої природи та місцевого представництва лісового господарства.

Під час проведення досліджень тварин нічого не турбувало, тож тепер ми маємо реальне уявлення про їхнє життя у дикому середовищі.

Для КліматІнфо підготувала та переклала Оксана Онушко

Редактори: ]]> Наталія Гуральчук ]]> , Марина Шовкопляс

Поділитись в соціальних мережах: